Rüyada Ağrı: Baş Ağrısı, Diş Ağrısı, Karın Ağrısı

Rüyalarda ağrı duymak, ağrı çekmek ne demek merak edenler için tüm anlamlarını aşağıya yazdık. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojik anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz.

Rüya tâbirlerinde ağrılar üzerinde çok durulur. Rüyada uğranılan ağrıların genellikle iyiye yorumlanmaması, bu şekilde rüya görenleri, sinirli bir havaya uğratır. Çünkü bundan mütevellit rüya tâbirleri hastalık habercisi sayıldığı gibi, aile geçimsizliği, kötü haber alınması, iflâs, sağlık durumunuzun yakında bozulacağı gibi tâbirlere de yol açar. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ağrı Çekmek

🙂 Rüyada ağrı çekmek genelde iyiye yorulur. Örneğin; kalp ağrısı mutlu bir aşk hayatına, baş ağrısı ünlü ve başarılı biri olmaya, mide ağrısı servet sahibi olmaya işarettir. Rüyada bir yerinin ağrıdığını gören kimse işlediği günahlar sebebiyle pişman olur. Rüyasında şiddetli ağrıdan beli bükülen kimse, fakirliğe düşer veya uzun ömürlü olur. Rüyada hissedilen ağrı; hastalıktan sonra şifa bulmaya, günahtan sonra pişman olmaya delalettir. Rüyada ağrı çekmek veya yaralanmak da, tersi doğru olan rüyaların birer örneğidir.

Rüyada ağrı hayra alamet­tir. Rüyayı gören sağlıklı ve huzur ve güven içerisinde ya­şayacak demektir. Rüyada bir ağrının dindiğini görmek ise, umulmadık ve son derecede önemli bir yardımın olu­şacağına işarettir. Rüyada, ağrı çeken bir insana ya da baş­ka bir yaratığa ilaç vermek, onu okşayıp sevmek ve onu teskin edici sözler söylemek, girişilecek her türlü teşeb­büste mutlak bir başarıya ulaşacağını gösterir.

😐 Vü­cudunun her tarafının ağrıdığını gören kimse, yaptığı iş­ten çok yorulur ve tedavi için bazı sıkıntıları göze alır.
Göz ağrısı: Rüyada gözlerinin ağrıdığını gören kimsenin dinindeki kusur ve eksiklik olarak yorumlanır.
Kalp ağrısı: Rüyasında kalp ağrısı çektiğini görmek, haram yiyen bir kimseye delalet eder.
Kol ağrısı: Rüyada kolunun ağrıdığını gören kimseye gam ve sıkıntı isabet eder. Kol, boyun, sırt ağrıları; dostlarınızın ve güvendiğiniz kimselerin fena bir hareketine maruz kalacağınıza,
Sırt ağrısı: Rüyasında sırtının ağrıdığını gören kimsenin güvendiği kimse haps olunur.
Kulak ağrısı: Rüyasında kulak ağrısı çektiğini görmek, malında zarara uğrar.
Ayak ağrısı: Rüyada görülen ayak ağrısı, günah kazanılan yerde yürümek manasını işaret eder.
Baş ağrısı: Rüyada görülen başağrısı üzüntü ve düşünmeye işarettir.
Boyun ağrısı: Boyun ağrısı, rüya sahibinin geçimsizliğine işaret eder.

Rüyada Diş Ağrısı

🙂 Rüyasında dişini ağrı sebebiyle çektirdiğini görmek, bol rızık ve fayda elde etmeye delalet eder. Diş ağrısı, çok yakında sevindirici bir mektup veya sevin­dirici bir haber alınacağını gösterir.

😐 Rüyada dişinin ağrıdığını gören kimse, bir yakınından kötü bir söz işitir. Bazen bu rüya, akrabası sebebiyle üzüntü veya sıkıntıya düşmeye de işaret eder. Rüyada dişinizin ağrıması, yakınlarınızdan birinin hastalık haberini alacağınıza… Diş ağrısı: bir hastalığın habercisi olarak kötü yorumlanır…

Rüyada Karın Ağrısı

😐 Karın ağrısı, rüya sahibi için kötü kazanca işarettir. Rüyada karnınızın ağrıması, rüya sahibinin kazancında hile yapmasına işarettir. Karın ağrısı; karınızın fena bir hare keti ile karşılaşacağınıza yorulur. Rüyada Karın ağrısı çektiğini gören kimse malını boş yere sarf eder ve buna pişman olur. Karın ağrısı, rüya sahibinin inancının bozuk olduğunu gösterir. Bu kimse aynı zamanda eşine ağır zahmet veren bir kimse olarak da yorumlanmıştır. .

Rüyada Baş Ağrısı

🙂 Rüyada başının ağrıdığını gören kim­se; muhtaç bir kimsenin ihtiyacını giderir ve faydasını göreceği bir yardımcıya sahip olur. Baş ağrısı; zor işlerin üstesinden gelmeye ve güzel amele delâlet eder. Bazen de başının çok ağrıdığını gör­mek; sıkıntıların üstesinden gelmeye işarettir. Rüyada başının ağrıdığını görmek, tövbe ve istiğfar, sadaka veya güzel amellerde bulunmakla tabir edilir.

Rüyada Göz Ağrısı

😐 Rüyada gözde görülen rahatsızlık dindeki noksanlığa işaret eder. Bazen de göz ağrısı ge­çim sıkıntısına ve zorluklarla karşılaşmaya delâlet eder. Gözlerinin kör olduğunu gören kimse bilerek veya bilmeyerek büyük günah işler. Ayrıca bu rüya doğruyu bırakıp yanlışa yönelmeye işaret eder. Bir kimse rüyasında gözlerine perde indiğini görse büyük bir üzüntü ve kedere saplanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

CAFERİ SADIK: “Yapılan kötü işlerden dolayı azap çekmek anlamına gelir. Dil Ağrısı; ihanete, ciğer ağrısı; iflâsa, ayak ağrısı; yanınızda çalışan kimsenin aleyhinizde bir hareketini keşfetmenize ve kötülükle mu­kabele edeceğinize delâlet eder.”

İMAM NABLUSİ: “Dudakların ağrıması: Dost ve ahbapların işlerinin bozuklu­ğunu temsil eder. Yakınlarınız arasında bir düşmanınız bulundu­ğuna, Karın ağrısı: Paralarınızı kötü yollarda sarfedip, ma­li sıkıntılarla karşılaşacağınıza, Boyun ağrısı: Fena bir ha­rekette bulunarak yakınlarınızı gücendireceğinize işaret sayılır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Ağrı, rüyada ilişkili olduğu organın rahatsız olduğu ya da ra­hatsız edildiği anlamında yorumlanabilir. Genellikle rüyada ağrı çekme ya da acı duymanın, gerçek bir fiziksel nedenle bağlantılı olduğu düşünülür. Sembolik olaraksa, ağrıyan ya da acı veren or­ganın temsil ettiği düşünülen duygular analiz edilmeye çalışılır. Ne var ki, organlar ve duygular arasında birebir bağlantı kurulmadığı için bu konuda üzerinde anlaşmaya varılmış bir yorum yoktur.

Bu rüya özellikle duygusal alanda çok zor durumlarla karşılaşacağınızın işaretidir. hastalık şeklinde olmasa da sevdiğiniz birini kaybedebilirsiniz, bu kayıp sizin kötü davranışlarınız yüzünden o kişinin sizi terk etmesi ve bir daha hiç geri dönmemesi şeklinde olabilir. Olduğunuz gibi görünmenizi engelleyen ahlaki, psikolojik ve sosyal katılığın simgesidir; bu katılığı yumuşatmazsanız sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Anonim Rüya Yorumları

 • Diş ağrısı: Yakın akrabalarınızdan kötülük göreceğinize işarettir.
 • Boyun ağ­rısı: İhanete uğrayacağınız anlamına gelir.
 • Omuz ağrısı: Suça işarettir.
 • Karın ağrısı: Yakın akrabalarınızı çok sevdiğinize işarettir.
 • Göbek ağrı­sı: Eşinize karşı haksızlık ettiğinize işarettir.
 • Ciğer ağrısı: Eşinizle aranızdaki tartışmaların sürüp gideceğine işarettir.
 • Dalak ağrısı: Para ve mal kaybı olacağına yorulur
 • Arka ağrısı: Yakın bir dostunuzun kaba sözlerine işarettir.
 • Bel ağrısı: Geçim sıkıntısına düşüleceğine işarettir.
 • Oyluk ağ­rısı: İlkenin zararına çalışacağına işarettir.
 • Ayak ağrısı: Kötü yolda olma­ya veya çok zengin olmaya işarettir.
 • Kulak ağrısı: Arkanızdan dedikodu yapılacağına işarettir.
 • Yarım baş ağrısı: İşlerinizin bozulacağına ve itiba­rınızı kaybedeceğinize işarettir.
 • Baş ağrısı: Başınıza büyük dertler açılaca­ğına işarettir.
 • Burun ağrısı: Dost bildiğiniz birisinin size zararı dokunaca­ğına işarettir.
 • Ağız ağrısı: Vermiş olduğunuz sözleri tutmayacağınıza işa­rettir.
 • El ağrısı: Bir yakınınızdan kötülük göreceğinize işarettir.
 • Göğüs ağrısı: Evinizi bile ihmal edeceğiniz bir olaya karışacağınıza işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın