Rüyada Ağız Görmek

Rüyada görülen ağız ne demek? Rüyada ağız görmek ölüm habercisi mi hastalık mı yoksa bol para veya evlilik haberi mi… Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojik anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ağız Görmek

🙂 Rüyada ağız görmeniz, size söz veren bir kim­seden beklediğiniz haberi alacağınıza işarettir. Güzel ağız (dudaklar) görmek tatlı sözlerle, sevinmeye yorumlanır. Bir kimsenin kendi ağzını görmesi; hayır iş­lemesine, doğru sözlü olmasına ve islamı tebliğ etmesi­ne delalettir. Ağzına ilaç koyan, dinde selamet bulur. Tatlı bir yiyecek koyanın rızkı bol olur. Rüyalarda görülen ağız, hayatın kayıpları ve kazançları anlamına gelir. Bir başka yoruma göre de; yakınlarınızdan hamile birisinin doğumuna işarettir. Rüyada ağzına süt veya şerbet aktığını görmek zikirle uğ­raşmaya, ağızın güzel koktuğunu görmek, güzel söze, hamdetmeye delalet eder. Hasta birisi, rüyada ağzının büyük ve güzel olduğunu gö­rürse, hastalıktan kurtulur. Ağız görmek işlerin anahtarı ve fatihası, yiyeceklerinin kayna­ğı, geçiminin ve kuvvetinin yeriyle tabir olunur. Ağzına bir ilaç koyduğunu görme dindarlığa, gıda olan bir şey koyduğunu görmek dünya mutluluğu­na yorulur.

😐 Rüyada ağız görmek: adınızın bir dedikoduya karışacağına, biriyle ağız münakaşası yapacağınıza işarettir. Çatlak ve yaralı ağız görmek, rızkınızda azalma olacağına yorulur. Birden fazla ağız gören kimsenin adı dedikoduya ka­rışır ve başkaları ile münakaşa yapar. Acı bir şeyi ağza koy­mak üzüntü veya haramla yorumlanır. Rüyada ağzınızın bağlandığını görmek: Yakın bir tanıdığınızın hastalanacağına, ağzınızı çok büyümüş görmek: Midenizi bozup, hastalanacağınıza, ağzınızın ağrıdığını görmek: Kötü lâf söyleyip, yakınlarınızı darıltacağınızı gösterir. Ağzınızın fena koktuğunu görmek: Kötü lâf söyleyip, etrafın kızgınlığını üzerinize getireceğinizi gösterir. Ağzın çürüyüp koptuğunu görmek, bela ve za­rara işaret eder. Rüyada faydası olmadığı halde mide bulandıracak bir şey koyduğunu görmek üzüntü ve kedere, tatlı bir yiyecek koyduğunu görme güzel geçime, ağzı­na acı bir şey koyduğunu görmek haram mala delalet eder.

Rüyada Ağız Kokusu

🙂 Ağzının güzel koktuğunu görmek, oradan güzel söz, Allahı zikir ve teş­bih gibi şeylerin çıkmasına yorulur. Ağzın güzel kokması, içinden süt, bal yahut berrak su akması; itibar, zikir ve faydalı ilimle tabir edilir.

😐 Kendi ağzınızın koktuğunu hissetmek: Ukalaca konu­şup, zarar göreceğinize işarettir. Başkasının ağzının koktuğunu hisset­mek: Birinden hakkınızda kötü sözler duyacağınız anlamına gelir. Rüyada ağız kokması ile karşılaşmanız büyüklerinizden, yakınlarınızdan kötü haberler alacağınıza, kötü] sözler işiteceğinize delâlet ettiği gibi, ağzınızın koktuğunu hissetmeniz, kendinizi övecek şekilde yaptığınız konuşmaların etrafınızda iyi karşılanmadığını göreceğinize yorumlanır. Ağzının kötü koktuğunu görmek fena sözler, küfür ve azar gibi şeylerin çıkacağına delalet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Kesir’e göre: “Ağız görmek ilim, zikir ve vaaz kaynağı, küfür ve is­yan sözlerinin çıktığı yerle tabir edilir. Ağzından bir ak su aktığını görmek -eğer yeterliyse- ilim ve hikme­tinden, vaaz ve nasihatından halkı yararlandıracağına, -eğer yeterli değil­se- güzel konuşmalarıyla halkın hürmet ve saygısını kazanacağına; ağ­zından kan veya irin aktığını görmek söz ve konuşmalarıyla herkesi inci­teceğine, ağzından çıkan sözlerden dolayı günah kazanacağına; ağzın­dan şerbet veya süt aktığını görmek Allah’ı zikir ve teşbihle uğraşacağına, tatlı diliyle herkesi memnun edeceğine; ağzından acı, ekşi veya sıcak su aktığını görmek, sapıklık ve Allaha ortak koşmaya dair sözler söyleyip hal­kı doğru yoldan saptırmaya ya da sert ve şiddet içeren konuşmalarıyla in­sanları incitmeye delalet eder.”

Cafer Sadık’a göre: “Ağız görmek yedi şekilde tabir olunur: Mevki, sı­ğınılacak yer, ilmin hazinesi, işlerin anahtarı, çarşı, kapıcı, vezir. Ağzında gem olduğunu görmek oruç ile tevil edilir. Bu yorum rüya sa­hibinin inançlı biri olmasına göredir. Karıştırıcılardan ve yalancılardansa anlattıkları göz önüne alınmaz ve rüyası yorumlanmaz. Cafer-i Sadık, rüyada ağız görmenin menzile, meskene, il­me, çarşıya, kapıcıya ve vezire işaret ettiğini söylemiştir.”

Rüya yorumcusu İbn-i Sirin’e göre:Ağzının üzerinde bulunan bir ba­ğın kapalı olduğunu görmek beş şekilde yorumlanır: Ölüm, ağır hastalık, mübalağa, dilsizlik, sessizlik. Ağzının eğri olduğunu, onu düzeltip yerine getirmenin mümkün olmadığını görmek iyi değildir ve bu rüyada hayır yok­tur. Ağzını pek büyümüş görmek iyidir, rızık ve malının çokluğuna delalet eder. Ağzını küçülmüş görmek aksine rızık ve geçiminin darlığına işaret olduğundan hiç hayırlı değildir.”

Kimani: “Rüyada ağız görmenin birçok tabiri vardır. Kafa kısmında bulunup yemek çiğnemeye yarayan ağız; sağlıklı beslenmeye, rahat bir geçime ve helal rızka de­lalettir. Ağzının etinin çürüyüp koptuğunu görmek kötülük ve zarara, ağzın­dan bir şey çıktığını görmek -eğer çıkan şey iyiyse- temiz söz, güzel öv­güye, Allah’ı zikre, -eğer çıkan şey kötüyse- küfre, azara, hakarete, sö­vüp saymaya; ağzının üzerine mühür vurulduğunu görmek -mühür vura­nı tanımazsa- rüya sahibi için açık ve güzel konuşma yeteneğine sahip olmaya, -mühür vuran tanıdık biriyse- ondan susmasını gerektirecek bir zorlama görmeye işarettir.”

İmam Nablusi: “Ağız, işin başı ve sonu şeklinde tabir edilir. Rüyada ağız görmek, ağızdan çıkan sözün iyiliğine veya kötülüğüne; ağıza giren şey, rızka; ağızın yok olduğunu görmek, hastalığa; ağ­zın bir bağla kapalı olduğunu görmek, hastalığa, kötü söze, taşkınlığa, dilsizliğe; ağzın normalden fazla büyük olduğunu görmek, rızkın artmasına; küçüldüğünü görmek rızkın dar­lığına delalet eder.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada görülen ağız temel yaşam fonksiyonlarını, basit fiziksel ihtiyaçların karşılanmasını ve yaşamla olan bağlılığımızı simgeler. Kimi za­man da, iletişim yeteneğimizi vurgular. Rüyanızda gördüğünüz ağzın özelliklerine göre çeşitli şekillerde yorumlanabilir. Eğer ağız büyük ve güzelse işlerinizde bolluğu ve başarıyı temsil eder; eğer küçük bir ağız gördüyseniz tam tersi anlamdadır. Gördüğünüz ağız çirkin veya acı bir şey yemiş gibiyse size yakın kişilerin size ihanet edebileceğini gösterir. Rüyada konuşamayan bir ağız görmeye çok sık rastlanılır: bu her zaman problemlerin habercisidir: bu problemler aileyle veya arkadaşlarla ilgili ya da finansal veya hukuki olabilir. Ağız gördüğünüz rüyaların aşkla bir ilgisi yoktur.

Anonim Rüya Yorumları

 • Ağzın kapa­lı olduğunu görmek: Ağzı bozuk olan bir insana işarettir.
 • Ağzı göreme­mek: Yakın zamanda ölüme işarettir.
 • Hasta birinin ağzım güzel olarak görmek: Hastanın iyileşeceği anlamına gelir.
 • Ağzı küçük görmek: Bol ve bereketli kazanca işarettir.
 • Ağız kenarı görmek: Başınıza gelebilecek teh­likelerden kaçarak kurtulacağınıza işarettir.
 • Ağız ağrısı: Vermiş olduğunuz sözleri tutmayacağınıza işa­rettir.
 • Rüyada güzel bir kadın (veya erkeği) ağzından öpmek: Başınızdan bir nikâh geçeceğine işarettir.
 • Rüyada büyük ağız, bol rızka işarettir.
 • Ağzın bir bağla kapalı olması, yahut eğrilip düzelmemesi hayır değildir.
 • Ağza mühür vurulması aşağılanmaya veya bir konuda sus­maya işarettir.
 • Ağızda kötü bir hal görmek din ve dünya hayatı için hayır değildir.
 • Rüyada ağız görmek işin başlangıcı ve sonu ve rızkının yoluna belirtidir.
 • Ağzı kilitlenmiş olarak görmek: Kötülüklere işaret eder. Eğer rüyanızda ağzınızı bağlı gördünüzse bu çok ya­kında hastalanacağınızın işaretidir.
 • Bir kadının ağzından öpmek: Çok yakın gelecekte bir nikah olacağını belirtir.
 • Ağzın yok olduğunu görmek: Ölüm işareti sayılır.
 • Ağzın küçüldüğünü görmek: Bir çıkar sorunun ger­çekleşeceğine işaret eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın