Rüyada Affetmek, Effedilmek

Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojik anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin… RÜYADA AFFETMEK, AFFEDİLMEK: Rüyada affedildiğini görmek, kurtuluşa ve sevince işarettir. Kendisine karşı kusur işleyen bi­rinin hatasını affetmek, Allah’ın rızasına erecek bir amele delalet eder. Rüyada kusurunun affedildiğini görmek, uzun bir ömre, şöhrete işarettir. Allah ve Resulü tarafından affedildiğini görmek, güzel bir akıbete, kişinin tövbe edeceğine işaret eder. Suçluyu cezalandırmaya gücü olduğu halde onu affetmek, rüyayı görenin Allah’tan korktuğuna delalet eder. AFFETMEK: Rüyada affetmek ve affedilmek ömrünüzün uzun olacağına, zevk ve eğlence içinde geçeceğine işarettir.

Rüyada Affetmek

🙂 Akrabalarını­zı veya dostlarını affetmek: Onlarla ilişkilerini yoluna koymaya işarettir. Rüyada af dileyen birini bağışlamak, birine yapılacak büyük bir iyiliğe işarettir. Af dileyen bir insan görmek, bir insanın sizin yardımınıza ihtiyaç duymasıdır. Af dileyen bir yakınınızsa o ki­şiyle aranızdaki gerilim bitecektir. Böylelikle kendinizi daha iyi hissedecek ve o kişiyle bağlarınız güçlenecektir. Bir düşmanını­zın sizden af dilemesi, sizin için önemli olan bir insanla çok ya­kınlaşıp dost olacağınıza işaret eder.

Rüyada Affedilmek

🙂 Suçlu olduğunuz halde affe­dildiğinizi gördüyseniz; kısa zamanda şöhrete kavuşaca­ğınız ve yabancı bir kimseden yakın bir ilgi ve yardım göreceğiniz anlamına gelir. Rüyada nur yüzlü bir adam Allah (cc)’ın sizi affetti­ğini söylüyorsa; sıkıntılarınızın gideceği, şayet bataklık­taysanız kurtulacağınız ve günahlarınızın affedildiği an­lamına gelir. Ayrıca hak ile batılı çok iyi bir şekilde ayırt ettiğiniz ve Allah’ın sevdiği bir kul olduğunuzun anla­mını da taşır.

😐 Bir hatanızın affedildiğini görmek: Bir konudan dolayı uzun süre tüm şüphelerin üzerinizde olacağına ya da beraber yaşadığınız in­san tarafından aldatılacağınıza işarettir. Rüyada Affedilmek: Rüyada af dilediğiniz kimse sizi affediyorsa; Birisiyle gereksiz münakaşaya girip zan altında kalacağınız anlamına gelir. Rüyada işlediği bir suçun affedildiğini görmek; eğer suçlu ise bu durumun bir müddet daha süreceğine, değilse herhangi bir konuda ihanete uğrayacağına işarettir. Affedildiğinizi görmekse, hatanızı düzelt­mek için bir fırsatınız olacağına ve bunu iyi değerlendirmeniz gerektiğine delalettir.

Rüyada Af Dilemek

😐 Kendinizi rüyada birinden af dilerken gördünüz ise; Birisine yaptığınız haksızlıktan dolayı etrafınızca kötü karşılanıp üzüleceğiniz anlamına gelir. Af dilemek: Bir haksızlığa ve bundan duyacağınız üzüntüye işarettir. Bir insandan siz af diliyor­sanız, uğrayacağınız bir haksızlıktan dolayı güç duruma düşüp üzüntü duyabilirsiniz. Rüyada birisinden af dilediğini gören kişi, bir müddet haksızlığa uğramasına ve bu yüzden ıztırap çekme­sine işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Nablusi:Af görmek, ibadetlerini tam ve zamanında yapan insanlar için iyidir. Bir suçlunun sucunun affedildiğini görmek Allah’ın suçlarını bağışla­yacağı güzel bir ibadet yapacağına işarettir. Kendinizin birisini affettiğinizi görmek: İşlediğiniz sevaplardan do­layı Allah’ın sevgili kullarından birisi olduğunuza işarettir.”

Caferi Sadık: Rüyada suçunuzun affedildiğini görmek; suçlu durumunuzun daha süreceğine, uzun zaman bir suç yü­zünden zan altında kalacağınıza, sevdiğinizin ihanetine maruz kalacağınıza delâlet eder. Düşte başka bir kimse tarafından bir kabahat yü­zünden affedildiğini gören, yaptığı kötü bir iş dolayısıyla vic­dan azabı çekmesine işarettir.”

İbni Şirin: “Rüyada birisinin işlediği bir kabahati affet­mek: Yaptığınız bazı günahların affolunacağına ve bu yüzden de Allah nezdinde makbûl bir kul olacağınıza işaret sayılır. Size karşı hakikaten suç işlemiş birini affetmek ise: Ömrünüzün uzun olacağı­na ve bütün isteklerinizin olacağına işaret sayılır. Rüyada af dileyen bir kimseyi affetti­ğinizi gördüyseniz; Allah (cc)’ın affına nail olur ve ha­yırlı bir ömür geçirirsiniz.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyanızda birisini affettiğinizi görmeniz, olumsuz bir yönünüz­le yüzleşerek onu karakterinizin bir parçası olarak kabul ettiği­nizi belirtir. Birisi tarafından affedilmekse, yakın dönemdeki her­hangi bir davranış ya da eyleminizden dolayı kendinizi suçladığı­nızı gösterir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Bazı rüya tabircileri: “Bir suçlunun suçunu affetmek sevap ve mükafa­ta, af ve bağışlanmaya delalet eder,” demişlerdir.
  • Bir padişahın, kralın veya devlet büyüğünün sizi affetiğini görmek, hayatta son derece muvaffak olacağına delil teşkil eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın