Rüyada Acele Etmek

Rüyada aceleyle bir yere gitmek veya herhangi bir so­runun çözülmesi için acele etmek, başarılı olmak için her ko­nuda sabırlı olunması gerektiğine dair bir uyarıdır. Ayrıca bu rüya, bir an önce olmasını istediğiniz bir işin gecikeceğine işaret eder. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojik anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Acele Etmek

Rüyada acele acele bir yere gitmek veya herhangi bir iş veya meselenin halli hususunda aceleyle hareket et­mek: Hayatta muvaffak olmak istiyorsanız her işinizi sabırla yürüt­meniz lâzım geldiği hakkında size bir ihtar sayılır. Aynı zamanda olmasını çok arzu ettiğiniz ve acele olmasını dilediğiniz bir işin ge­cikeceğine işarettir.

Rüyanızda herhangi bir işin halle­dilmesi hususunda acele etmeniz, sizi tedirgin eder ve işiniz bir süre gecikir. Acele ettiğiniz işe şeytan karışır ve hataya düşmenize sebep olur.
Bazı alimler; Dünyalık olmama koşuluyla dinen ha­yırlı olan işlerde acele etmeyi hayra yorumlamışlardır.

Rüyada aceleci davrandığını görmek, iyiye işaret değildir. Hataya, pişmanlığa delalettir. İbn Şirin: “Acele etmek, rüyada pişmanlığa işarettir” demiştir.
Acelecilik konusundaki diğer bir yoruma göre, hayır işle­rinde aceleci davranmak, esenliğe işaret eder. Eğer rüyanızda acele ettiğinizi gördünüzse, başladığı­nız işi sona erdirememe tehlikesiyle karşı karşıyasınız an­lamı çıkabilir. Başarı kazanmak için aksi şekilde hareket etmeniz gerekir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın