Evliyim Ama Başka Bir Adama Aşığım! Ne Yapmalıyım?

Evlisiniz ama başkasına mı aşıksınız? Muhtemelen bunun olmasını hiç istememiştiniz. Sanki bir sevgili arıyormuşsunuz gibi değil. Ancak, eşinizden başka birine aşık olduğunuzda işler oldukça gerginleşir. Zaten bazılarının duygusal ilişki olarak adlandırdığı bir ilişki içindesiniz. Ama belki de daha ileri gittiniz ve ilişkiniz fiziksel bir hal aldı.

Bundan Sonra Ne Olacak?

Önünüzde dört potansiyel yol var:

  1. Sevgilinizle ilişkinizi sürdürürken evliliğinizde kalın,
  2. Sevgiliniz için evliliğinizi terk edin,
  3. İlişkiyi kendiniz bitirin
  4. Ya da sevgiliniz ilişkinizi bitirir.

Her olasılığın sonuçları vardır; kısa vadeli sonuçlar ve uzun vadeli sonuçlar. Kısa vadeyi seçerseniz, sevgiliniz için evliliğinizi bitirmeye karar verebilirsiniz. Mevcut duygularınızın yoğunluğu, sizi mutlu etmesi en muhtemel görünen seçimin bu olmasına neden olabilir. Ancak bu seçimle birlikte uzun vadeli sonuçlar da ortaya çıkacaktır; ailenizi, çocuklarınızı, arkadaşlarınızı, dininizi, kişisel inanç ve değerlerinizi ve eşinizi ilgilendiren sonuçlar.

Eğer sevgilinizle birlikte olmanın bu alanlardaki zorlukları fazlasıyla telafi ettiğini düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. Bu kararı veren neredeyse herkes, sonunda başka birine derinden aşık olduğu için her şeyin dengelendiğini düşünür. Ne yazık ki, nadiren de olsa işler bu şekilde sonuçlanır.

Boşanma Bir Seçenek mi?

Boşanma sizin için bir seçenek olacak mı? Bazı insanlar dini nedenlerden dolayı boşanmayı düşünmezler. Boşanma fikrine şiddetle karşı olabilirsiniz ve bu, bu kadar çelişkili olmanızın büyük bir parçası olabilir. Kalbiniz yüksek sesle “Evliyim ama başka bir adama aşığım” diye bağırıyor olabilir. Arzularınıza rağmen, boşanmak konusunda hala isteksiz olabilirsiniz. Devam etmeden önce nasıl hissettiğinizi düşünmek için zaman ayırmak hayati önem taşıyabilir.

Boşanmak istiyorsanız, her şeyi önceden araştırmak ve kendinizi hazırlamak akıllıca olabilir. Boşanmalar çok zor olabilir ve birçok dramatik ana yol açabilir. Kocanızdan boşanmayı planlıyorsanız bir boşanma avukatı tutmanız daha iyi olabilir. Birlikte bir eviniz varsa, genellikle evin kimde kalacağını belirlemeniz gerekecektir. Araba sahipliği, çocuk velayeti ve nafaka ödemeleri gibi akılda tutulması gereken başka potansiyel zorluklar da olabilir. Karar vermeden önce trendkiz.com sitesine göz atarak bu konuyla ilgili diğer yazıları inceleyebilirsiniz.

Çocuğunuz Var mı?

Çocuk sahibi olmak durumu biraz değiştirebilir. Kocanızla çocuklarınız varsa, siz onu terk etmeyi seçseniz bile o her zaman onların babası olacaktır. Bazı kadınlar sırf çocukları için artık sevmedikleri erkeklerle birlikte kalmaya karar verirler. İstemiyorsanız mutsuz bir evlilikte kalmak zorunda değilsiniz, ancak çocuklarınızı da düşünmelisiniz. Boşanma sürecini başlatırsanız ne olacak? Çocuklarınız nerede yaşayacak ve gerekirse onları tek başınıza büyütmeye hazır mısınız?

Kocanızdan ayrılmayı düşündüğünüzde göz önünde bulundurmanız gereken çok şey olabilir. Çocuk sahibi olmak konuyu karıştırabilir ve muhtemelen çocuklarınızı zor bir duruma sokmak istemezsiniz. Boşanmalar genellikle çocuklar için zor bir süreçtir. Duygusal sorunlara neden olabilir ve işler yoluna girerken çocukların okulda başarılı olmalarını zorlaştırabilir. Yine de, iki kişi uyumlu olmadığında boşanma bazen en iyi seçenektir.

Seni Ne Mutlu Edecek?

Günün sonunda, mutluluğunuz gerçekten önemli olan bir şeydir. Evliliğinizden memnun değilseniz, bir karar vermeniz gerekebilir. Mesela sevdiğini sandığın adamla birlikte olmak için kocandan ayrılıp boşanabilirsin.

Evliliğinizde kalmanın sizi daha mutlu edip etmeyeceğini düşünmek isteyebilirsiniz. Evlilik genellikle bir taahhüttür ve bazı şeyleri yoluna koymak isteyebilirsiniz. Bazı çiftler, profesyonel yardım alarak evliliklerini boşanmanın eşiğinden döndürebilmiştir. Duygularınızı araştırabilir ve ardından sizin için doğru seçimin ne olduğuna karar verebilirsiniz. Kalbiniz muhtemelen nihai olarak vermeniz gereken karara doğru size rehberlik edecektir.

Kaynak : https://trendkiz.com/ask-ve-iliskiler/

Yorum yapın