Rüyada Yorgan Görmek, Yorgan Dikmek, Beyaz Yorgan Görmek

Düşlerde yorgan görmek ev mi evlilik mi demek? Rüyada yorgan görmek, yorgan dikmek, beyaz yorgan görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yorgan Görmek

🙂 Rüyada yorgan görmek evliler için hayırlı bir yola işarettir. Rahata kavuşmakla tabir edilir. Rüyada yorgan görmek eşlerin birbirine olan destek ve muhabbetine delâlet eder. Evliliğe, karı, kocaya yorumlanır. Rüyada görülen yorgan, rahatlık ve kuvvet ile veya hayırlı bir kadın ile tabir olunur.

Rüyada Yorgan Dikmek

😐 Yorgan dikmek, hanımın kötü ahlakına işarettir. Yorgan dikmek, karısı ahlaksız, sevgisiz ve vefasızdır. Yorgan dikmek eşinin ahlaksız olduğu­na, kendisine karşı vefa ve sevgisinin kalmadığına delalet eder.

Rüyada Beyaz Yorgan Görmek

🙂 Beyaz yorgan görmek; iffetli ve sadık bir ka­dınla evlenmeye delâlet eder, demişlerdir. Beyaz yorgan, rahatlık, güven şeklinde yorumlanır. Uyum içinde bir beraberlik sürdüreceğinize işarettir.

Rüyada Yorgan Taşımak

🙂 Rüyasında yorgan taşıdığını gören kimse, bir hanımla evlenir. Düşte yorgan taşımak; bir eve, bir tarlaya, bağa veya yeni bir eşyaya sahip olmaya işarettir.

Rüyada Yorgan Yıkamak

🙂 Rüyada yorganı yıkadığını gören, eşiyle aralarındaki sorunları halleder. Rüyada yorgan yıkamak, kişisel gayretiyle alacağı bir kısmete yorulur.

Rüyada Yorgan Katlamak

😐 Yorgan katlamak üzüntü ve kedere düşeceğine işarettir. Yorgan katladığını gören, karısından ayrılır. İşlerin ters gideceğine işarettir.

Rüyada Mavi Yorgan Görmek

😐 Kırmızı yorgan çarşa­fı görmek kadınlar yüzünden düşmanlık ve kavgaya delalet eder. Fitneci insanların çevrenizde olduğuna dair bir uyarıdır. Kendinize dikkat etmeniz gerektiğine işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Yorgan görmek eşle yorumlanır. Uykusunda bir yorgan sa­tın aldığını gören evlenir veya bir cariye satın alır. Yorganın çalındığını ve­ya yandığını gören eşiyle kavga eder yahut eşini boşar, her ne şekilde olursa olsun aralarında ayrılık olur.”

İsmail El Eş’as: “Yorganının yırtık veya kirli olduğunu görmek eşinin ahlaksız olduğu­na, kendisine karşı vefa ve sevgisinin kalmadığına delalet eder. Yorganını siyahlaşmış görmek eşinin alim ve zahit olacağına ya da üzüntü ve kedere düşeceğine işarettir.”

Cafer Sadık (r.a.): “Yeni ve temiz yorgan görmek üç şekilde tabir olu­nur,” demiştir. “Alim eş, bakire cariye, mevki ve makam”

Kirmani: Çarşafının çalındığını veya yandığını ya da yırtılarak artık kullanılmaz hale geldiğini gören ya eşini boşar ya araları bozulur ya da ölür. Çarşafın güzel ve temiz olması eşinin güzelliğine ve temizliğine, çir­kin ve pis olmasıyla eşinin çirkin ve pis olmasına işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yorgan görmenin psikanalizi: Tıpkı yastık gibi, yorgan da rüyalarda güvenlik, sıcaklık ve destek arayışının simgesidir. Eğer bir yorgan altında huzurla uyudu­ğunuzu görüyorsanız, yakın birilerinin ilgi ve şefkatine ihtiyaç duy­duğunuz söylenebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın