Rüyada Yolculuk Seyahat Etmek | Diyanet

Rüyada seyahat etmek, yakında seyahate çı­kacağına, yolculuğa delâlet eder. Rüyada yolculuğa çıkmak ve yolcu olduğunu gör­mek, hayatınızda başlayacak yeni bir döneme işaret eder. Ay­nı zamanda yepyeni tecrübeler edineceğinizi de belirtir.

diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Seyahat ve Yolculuk

MAĞRİPLİ CABİR: “Tüm hazırlıklarını yapmış olarak yolculuğa çıktığını görmek durumunun düzeleceğine ve her dileğinin yerine geleceğine, ak­sini görmekse durumunun bozulacağına ve hiçbir dileğinin gerçekleşme­yeceğine delalet eder,” demiştir.

EBU SAİT EL VAİZ: (yolculuk yapmak ve seyahat etmek), üç şeye delalet eder: Bir yer­den başka bir yere gitmek, durumun değişmesi ve seyahat. Bir hasta yol­culuğa çıktığını görecek olursa, ölür. Yolculuğa hazırlandığını gören bir hayır işler. En iyi sefer kıble tarafına yapılan yolculuktur.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Rüyada yolculuğa çıktığını görmek, yaşamla ilgili duygu­ların genel bir ifadesi olarak değerlendirilir. Yaşamı uzun ve de­ğişken bir yolculuk olarak kabul edersek, rüyamızdaki yolculuk hikayesi de o günlerde içinde bulunduğumuz koşullara, yani “yol­culuğun o anki evresi”ne işaret edecektir. Rüyayı görenin duygu­ları burada büyük önem taşır: Eğer keyifliyseniz, yaşamınızın gi­dişatından memnun olduğunuz anlamına gelir.

Tedirgin ya da ür­kekseniz, bugünlerde içinde bulunduğunuz koşulların sizi fazla zorladığı yorumunu yapabilirsiniz. Yolculuğun nasıl yapıldığı ve hangi araçların kullanıldığı da önemlidir. Bu konuda, söz konusu araçlarla ilgili alfabetik dizinimizdeki yorumlara bakabilirsiniz. Genellikle bir yolculuğu sorunsuzca tamamlayıp eve döndüğünüzü görmeniz, yaşamınızda şu dönem için geçerli olan hedefleri başarıyla yakaladınız demektir.

Zorlu ve sıkıntılı bir yolculuk geride kaldıysa, sizi tedirgin eden olumsuz koşullar ve güçlükler bitiyor anlamına gelir. Birtakım engeller nedeniy­le yolculuğunuz yarım kaldıysa, ortaya çıkabile­cek zor koşulların sizi amaçlarınıza ulaşma ko­nusunda zorlayacağını hissettiğiniz ve bundan rahatsızlık duydu­ğunuz söylenebilir. Yolculuğun yalnızca başlangıcını, yeni yola çıkış aşamasını görüyorsanız, yaşamınızda yeni ve taze bir başlangıca adım atıyorsunuz demektir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın