Rüyada Mide Görmek, Karın Gormek

Büyük mide, geniş rızktır. Küçülmesi bunun aksidir. Şiş veya hastalıklı mide, geçim zorluğuna yahut evlat yüzünden üzülmeye işarettir. Midesini çıkarıp atan, hırs ve tamahtan kurtulur. Birine mide veren, onun ge­çimini kolaylaştırır. İki midesi olanın bir evladı daha olur. Fakirse eline haram mal geçer, tüccarsa tamahı artar. Mi­desini yıkanmış gören, haramdan kaçar, tövbekar olur.

  • Mide görmek: Uzun ömürlü ve bol kazançlı bir yaşantınız olacağına işarettir.
  • Midenizi tok görmek: Uzun bir süre hastalıkla uğraşmayacağınıza sağlığı­nızın çok iyi olacağına işarettir.
  • Midenin boş olması: Bu rüya rahatlık ve hastalıktan şifa ile tabir olunur.
  • Midenin sağlam olması: Bu rüya uzun ömür ve gelecek hayırlı bir işe delalet eder.
  • Midesini büyümüş görmek geçiminin düzelmesine,
  • Küçülmüş görmek aksine yoksulluğun daha da artmasına,
  • Mideyi şiş ve hasta görmek geçim sıkıntısı çekmeye, bir rivayete göre evlatlarından muzdarip olmaya yani çocuklarından memnun olmamaya,
  • Göğsünü yarıp midesini çıkardığını ve attığını görmek hırstan ve açgözlülükten kurtulmaya,
  • Birine bir mide verdi­ğini görmek onun geçimini rahatlatmaya,
  • Birinin kendisine mide verdiğini görmek, o kimse tanıdık biriyse ondan, tanıdık değilse tanımadığı birinden geçim konusunda kolaylık ve yardım görmeye delalet eder.

islami ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Ruyada Mide

Mağripli Cabir:Mide evlatla tabir olunur, bu yüzden bunda iyi ve kö­tü olarak ortaya çıkan durumlar, gerçekleşen değişiklikler çocuğa bağla­narak tabir edilmelidir,” diyor.

Cafer Sadık’a (r.a.) göre: “mide görmek bağırsak görmek gibi altı şe­kilde tabir olunur. Midesinin yanında başka bir mide gör­mek -eğer evlat sahibiyse- bir çocuğu daha olur, eğer fakirse haram yol­dan mal sahibi olur, tüccar ya da esnafsa aç gözlü davranarak haram mal sahibi olur.”

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “midesini elinde tutuyor gören birinin rızkı, na­sibi kendiliğinden eline girer. Midesini yaralı ve çıbanlı görmek kendisinin veya evladının ömrünün hastalıklı geçeceğine işarettir. Midesinin yarılmış ve içinin yıkanmış olduğunu görmek günah ve isyandan tövbe ile haram maldan sakınmaya delalet eder. “

İbn-i Kesir, Nafi açıklamalarına göre: “mide dünyaya aşırı bağlılık ve açgözlülükle, helal veya haram mala karşı aşırı düşkünlükle tabir olunur. Midesini temiz görmek helal kazanca, pis ve kirli görmek de haram kazanca eğilimi bulunduğuna işarettir.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Karın, mide: Rüyanızda karın bölgesi dikkat çekici bir öne­me sahipse, bastırılmış duygularınız sizi rahatsız ediyor de­mektir. Mide gormek yaşamın getirdiği güçlüklere karşı koyma gücünü ve sahip olduğumuz direnci simgeler.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın