Rüyada Menekşe Görmek, Menekse Dikmek, Toplamak

Mevsiminde menekşe görmek; bir kadın­dan menfaat sağlamaktır. Bir kadın rüyasında menekşeyi koparıp kocasına verirse boşanırlar. Kendisine bir me­nekşe verilen, etrafındakilerden ayrılır. Değişik yorumları vardır. Düzensiz ve derbeder bir yaşantı­nız olacağına, gönül ilişkilerinizde değişiklik olacağına ve zengin bir kadın­dan fayda göreceğinize, yorumlanır.

  • Demet menekşe görmek: İçinizin sı­kılacağına ve üzüleceğinize işarettir.
  • Bir kadından ya da erkekten me­nekşe almak: Her iki taraf için de boşanmaya işarettir.
  • Bir kadının me­nekşe topladığını görmesi: Evde kalacağı anlamına gelir.

islami ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Menekşe

Kirmani’ye göre menekse gormek: Bir kadının menekşe toplayıp eşine verdiğini görmesi koca­sının kendisini boşayacağı anlamına gelir. Bir menekşeyi kölesine verdi­ğini görmek o kölenin kaçacağına işarettir. Kendisine bir demet menekşe verildiğini ya da kendisinin birine bir demet menekşe verdiğini görmek ak­raba ve sevenlerinden ayrılacağına delalet eder,” demiştir.

Mağripli Cabir’e göre rüyada menekşe: “Köklü yani toprak veya saksıda dikilmiş menekşe, kötü huylu cariye- ye işarettir. Böyle bir menekşeye sahip olan kötü huylu bir cariyeye sahip olur.”

Ebu Sait El Vaiz‘e göre ruyada menekse: “Menekşe görmek cariyeye, menekşeyi toplamak da o cariyeyi öpme­ye delalet eder. Rüyada menekşe çiçeğini görmek, bazen de evlada delalettir. Rüyasında menekşe görmek bekarlar için evlenmeye, uzun ömürlü çocuğa veya rüyayı gören şahsın ömrünün uzun olacağına işarettir..”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Geleneksel yorumlarda, aşk ve bereketle ilgili düşünü­lür. Maddi kazanımlar sağlamayı; bolluk ve bereketi. Ruyada menekse görmenin psikolojik anlamı, zarafet, sevimlilik ve uyumluluk sembolüdür.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın