Rüyada Maydanoz Görmek, Maydanoz Yemek, Almak, Toplamak

Maydanoz görmek, hayır ve men­faattir. Sararmış maydanoz, hafif bir hastalıktır. Çiğ maydanoz yiyen bir kadından hayır görür ama nankörlükle mukabele eder. Pişmiş maydanoz, şifaya işaret eder. Maydanoz ve emsalinin to­humunu yemek, şifaya işarettir.

  • Maydanoz yemek: Bir kadından, içinde bulunduğunuz zor duru­mu düzeltmek amacıyla yardım isteyeceğinize işarettir.
  • Pişmiş maydanoz yediğinizi görmek: Alnınızın teriyle kazanacağınız paraya ve sağlığınızın iyi olacağı anlamına gelir.
  • Kurumuş maydanoz görmek: Önemsiz bir ra­hatsızlık geçireceğinize işarettir.
  • Maydanoz yıkamak, doğramak da gene paraya işaret eder.
  • Maydanoz ekmek, ge­leceğinizi garanti altına alacak yatırımlarda bulunmak anla­mına gelir.
  • Pörsümüş solmuş maydanoz, göze gelecek bir kıs­meti belirtir.
  • Sararan maydanoz ise parayla ilgili üzüntüye, kedere hatta rahatsızlanmaya delalettir.

islami ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Maydanoz

İmam Nablusi’ye Göre Maydanoz: Rüyada maydanoz yediğini görmek, hastalıktan şifa bulmaya işarettir. Rüyasında maydanoz yediğini gören kimse, aşık olur. Maydanoz yediğini görense, kısa sürede toplu bir para alır. Maydanoz toplamak, kötü huylarınızı düzeltmeniz gerektiğine, zira bu huylarını­za devam etmenizin sizin için kötü olacağına, bunun geç de olsa farkına va­racağınıza işarettir.”

Caferi Sadık’a göre maydanoz görmek:Maydanoz her zaman hayır ve menfaat anlamına gelir. Sararmış ve solmuş maydanoz, sonu şifa olan hafif rahatsızlık demektir. Hayırlı bir kısmet, bol para anlamına gelir.”

Kirmani’ye göre Rüyada Maydanoz: “Maydanoz almak ruyada, bir dostunuzun ya da akrabalarınızdan birinin nankörlüğüne muhatap kalmak: İyiliğinizin istismar edildiğini görmenin sizi üzeceğine, an­cak bundan sonraki davranışlarınızda daha temkinli olacağınıza işarettir.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

En eski pagan kültürlerden bu yana maydanoz, mistik güçlerin bir simgesi olarak görülür. Modern yaklaşıma göre de buna paralel biçimde, rüyada maydanoz görmek, arınma, saflaş­ma ve çevremizde bizi “kirlettiğini” düşündüğümüz iş ve ilişkiler­den, iç dünyamızdaki temizliği kullanarak kurtulma isteğimizi vurgular.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın