Rüyada Mağara Görmek, Magaraya Girmek

Mağaraya girdiğini yahut karanlık bir mağarada oturduğunu gören, vefat eder. Girdiği mağaradan hemen çıktığını gören, zor bir işin ardından selamete ulaşır veya ağır bir hastalıktan sonra şifaya ka­vuşur. Bazıları mağarayı düşmandan korunmakla veya hile ile yorumlamışlardır. Rüyada görülen mağara, sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder. Hapiste ise hapisten kurtulur. Hasta ise şifa, bulur. Ömrün uzun olması ile de tabir olunur.

Korku içinde bulunan bir kimse için de korkularından kurtulmaya işarettir. Rüyada mağara görmek, insanın sığınılacak kimsesine işaret eder. Mağara görmek, boşta kalmış kimse için görev almaya ve sıkıntılıdan kurtulmaya işarettir. Rüyada mağara gören kimse, hapiste ise bunlardan kurtulur. Rüyada görülen mağara, korku halinde bulunan kimse için huzur ve güvendir.

 • Kendinizi mağarada görmek: Sizi tedirgin eden, korkuya sü­rükleyen bazı olayların baskısından kurtularak kendinize çekidüzen verece­ğiniz anlamına gelir.
 • Kendinizi aydınlık bir mağarada görmek: Tedir­ginliklerinizden ve korkularınızdan kurulabildiğiniz, rahat ve huzur bulaca­ğınız bir ortam anlamına gelir.
 • Küçük ancak derin mağara görmek: Me­zarlık olarak yorumlanır.
 • Mağarada yaşadığınızı görmek: Tatil ya da iş amacıyla uzaklara yolculuk yapacağınız anlamına gelir.

islami ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Ruyada Mağara

Ünlü rüya tabircisi ibn-i Sirn:Bir mağaraya girdiğini gören dünyadan ayrılır. Mağara karanlıksa orada oturması kabre (meza­ra) işarettir. Girdiği mağaradan hemen çıktığını gören korkunç ve dehşet verici bir işe girer, daha sonra da bundan kurtulur.” demiştir.

Mağripli Cabir: Mağaraya girmek zindana girmekle tabir olunur. Bir ri­vayete göre gayet güç bir işe girmeye delalet eder. Karanlık ve ıslak bir mağaraya girmek rüya sahibinin ölümü anlamına gelir. Bir mağaraya girip daha sonra çıktığını gören ağır bir hastalığa yaka­lanır, daha sonra iyileşir. Mağaraya bir şey koyduğunu görenden hükümet para cezası alır.” demiştir.

Nabluslu Abdulgani: Mağara görmek korkan için emniyet ve güven demektir. Düşmanından kaçıp bir mağaraya girdiğini gören düşmanına karşı güvende olur. Mağara rüyası dağın işaret ettiği kimseye ait bir kadınla tabir olunur.” diyor.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Doğumla, yaşamla ve bilinçaltıyla doğrudan bağlantılı bir simge olan mağara, iç dünyamızdaki sorunlara ya da tatminsizlik­lere yeterince ilgi göstermediğimiz yolunda bir uyarı olarak de­ğerlendirilebilir. Aynı zamanda rüyada bir mağaraya girmek, ya­şama ve ölüme ilişkin korkularımızla yüzleşmekte olduğumuz anlamına da gelir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Mağara Görmek, Magaraya Girmek” üzerine 4 yorum

 1. merhaba rüyada mağaraya girip mağaranın icinde baska bi taştan kapı vardı onu açıp o kapidan geçtiğimizde o yerin içerisindeki görünmez bi kişi bize bişeyler fırlatıp çığlık atıyodu sonrada bizde aceleyle mağradan cıktık

  Yanıtla
 2. Merhabalar rüyamda bir mağaraya giriyordum ve mağara küçüktü çok büyük değildi mağaranın içinde demir kapı vardı ve arkasından mavi ışık sızıyordu kapının ardından sonra kapidan geçince başka evrene geçiyormuşuzilginc fantastik insan benzeri yaratiklarin oldugu garip bir ruyaydi evden cikiyordum ve bir kac kez magaraya gidiyorsum ama magara teyzemlerinin evinin catisindaydi rica etsem yorumlayabilir misiniz?

  Yanıtla
  • Sude Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Zor bulunan nadir bir şeyin size gelmesine, farklılıkları keşfetmeye, doğru yoldan sapmamanızın gerekli olduğuna işarettir…

Yorum yapın