Rüyada Kuyu Görmek, Kuyu Kazmak

Rüyasında kuyudan su içtiğini gören, karısı sayesinde mal kazanır. Kuyudaki suyun taşması kadının iyiliğine, malının gitmesine işarettir. Kuyuya saldığı ko­vanın boş çıktığını görenin çocuğu ya sakat doğar, ya ana karnında ölür. Kuyunun suyu ile bir bitkiyi suladığını gören, evlenir. Kuyu gören, kadınsa iyi huylu bir erkekle evlenir. Kuyunun dibine düşen, vefat eder. Kuyu suyu içen, hastalanır. Kuyudan kovayla su çekmek, hayırdır. Kuyunun üzerinde oturan, hîlekar bir adamın oyu­nundan kurtulur.

islami ruya tabirleri-1001ruyaİslami Alimlere Göre: Ruyada Kuyu

Nabluslu Abdulgani’ye göre: “Su kuyusu görm ek, rüya sahibi erkekse güleryüzlü ve tatlı sözlü eş, rüya sahibi kadınsa aynı özelliklere sahip bir koca; mal, ilim, evlilik, kaba erkek, zindan, hapis, hile, aldatma ile tabir olu­nur. Bir kuyu ve içinde de bulanık su gören felakete, üzüntü ve kedere; ge­çim sıkıntısına düşer.

Kirmani’ye göre: “Bir kuyunun kapandığını görenin eşi hasta ya da lohusa ise iyileşir. Kuyudan çıktığını gören Allah tarafından feraha erdirilir, hapislikten kurtulur, hastaysa iyileşir. Bir kuyunun sahibi olduğunu gören bir eşe sahip olur. Kuyuya baktı­ğını gören bir kadının işleriyle ilgilenir ve o kadından iyilik görür.”

Cafer Sadık (r.a.):Kuyu görmek; evlilik, alim, saygın ve makam sa­hibi insan, ölüm, hile ve aldatma şeklinde tabir edilir. Kuyu suyuyla bitki ve sebze suladığını gören mal sahibi bir kadınla evlenir. Eğer suladığı bitki veya sebzelerin meyve verdiğini görürse bu, rü­ya sahibinin çocuk sahibi olacağı anlamına gelir.”

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Kuyu görmek erkek için mal sahibi ve iffetli eş, kadın için güzel ahlak sahibi bir koca, kuyu suyu da mal ile yorumla­nır. Kuyuya düştüğünü gören hastalanır. Kuyu suyu içtiğini gören hasta olur. Kuyuya indiğini gören hapse atılır veya öldürülür. Eğer gemideyse su­ya düşer. Eğer karada yolculuk yapıyorsa yolu kesilir. “

İbn Kesir’e göre: Kuyunun yıkılması, zevcenin vefatıdır. Kuyuda ezan işitmek, zarara işaret eder. Eski bir kuyudan su çe­kildiğini görmek, o civarda yaşayan cömert biri ile yo­rumlanır. Kuyu kazan, hilekar olur. Kuyu yıkan bir zin­danı tahrib ederek içindekilerin kurtuluşunu sağlar.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Derinliklere doğru açılmış ve içinden su elde etme amacı güdülen kuyular, genellikle düşlerde, iç dünyamız ve potansiyeli­mizle bağlantılı düşünülür. Eğer düşünüzde böyle bir kuyu görüyor ve içinden bir şekilde su elde ediyorsanız, şu ana dek farkına var­madığınız yetenek ve kapasitenizden yararlanarak, içinde bulun­duğunuz koşullarda sorunlarınıza çözüm getirebileceğiniz yoru­mu yapılabilir.

Eğer böyle bir kuyuya çıkrık aracılığıyla kovanızı sar­kıtıyor, ancak su elde edemiyorsanız, kafa karıştırıcı sorunlarla yüz yüze olduğunuz söylenebilir. Bu tür rüyalar genellikle bir dış yar­dıma, sözgelimi güvendiğiniz bir kişinin desteğine ihtiyacınız ol­duğunu gösterir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın