Rüyada Kürk Görmek, Kurk Giymek, Manto Giymek

Kışın kürk görmek ve giymek iyidir. Yazın aynı rüya kederle yorumlanır. Kürkünün yandığını veya yırtıldığını gören, üzülür ve malını kaybeder. Yırtıcı hayvanların kürklerini giymek hayır sayılmaz. Bazı tabircilere göre bu rüya maldır. Kürkü ters giyen, servetinin gösterişini yapar. Kuş derisinden kürk her mevsiminde iyidir, menfaattir.

 • Yazın kürk görürseniz: Çok sıkıntı çekeceğinize ve bu duruma çok üzüleceğinize işarettir.
 • Kendinizi kürklü olarak görmek: Mutlu bir evlilik yapacağını­za, evli iseniz; hayatınızın sonuna kadar birbirinize sevgi ve saygı gösterece­ğinize işarettir
 • Samur kürk gören kimseye, ileri gelen devlet büyükleri ta­rafından mal ve yiyecek verilir.
 • Vaşak kürk görmek ve de giyinmiş olmak zalim ve haşin bir kimsede-‘ mal alma anlamına gelir. Bir rivayete göre bu rüya iyi değildir.
 • Deve derisinden yapılmış kürk görmek ve giyinmek zen­gin bir kadından yardım görmeye, keçi derisinden yapılmış kürk görmek ve giyinmek yoksul bir kadın sayesinde fayda ve yarar görmeye, bir riva­yete göre helal mala işarettir.
 • Tilki postundan yapılmış kürk gören veya giyinen inançsız ve düzen­baz bir kadınla evlenir. Tilki postundan yapılmış bir kürkü giyinmeyip, sa­dece görmek bir kadın sayesinde mal sahibi olmak demektir. Tilki kürkü görmek: Geçimini böyle yollardan temin edeceğinize işarettir.
 • Tiftik keçisi­nin postundan yapılmış kürk görmek ve giyinmek görkemli ve gösterişli bir kadından mal elde etmeye, bekar birinin böyle bir kürk giyindiğini görme­si görkemli ve gösterişli bir kadınla evleneceğine, kurt derisinden yapılmış kürk görmek ve giyinmiş olmak asalet sahibi bir toplumdan mal sahibi ol­maya kuş tüyünden yapılmış kürk görmek ve giyinmek asaletli bir kadın­dan hayır ve iyilik görmeye delalet eder.
 • Kuş tüyünden yapılmış kürkü yaz veya kış mevsiminde görmüş olma­nın veya bu kürkü yaz yahut kış mevsimlerinde giyinmenin tabiri yönün­den bir sakıncası yoktur.
 • Kedi postundan yapılmış kürk görmede hayır yoktur.
 • Tavşan postundan yapılmış kürk görmek veya giyinmek kazancın azalacağına, maddi sıkıntıya işarettir.
 • Rüyada Kürkçü: Rüyasında kürkçü gören kimse, helal mal kazanır.
 • Ermin-Beyaz Kürk : Bunun gibi görülen rüyalar iyi bir şansın ve başarının yaklaştığına delalettir.

islami ruya tabirleri-1001ruyaİslami-Diyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Kürk

İmam Nablusi’ye Göre Kürk: “Ne çeşitten olursa olsun kışın kürk giyindiğini görmek hayır ve yarar­la, yazınsa zahmet ve meşakkatle elde edilecek hayır ve mal ile tabir olu­nur. Kışın sırtında bulunan kürkünü çıkardığını görmede hayır ve yarar yoktur. Çoğu rüya yorumcularına göre yaz mevsiminde kürkünü çıkarmış olmanın bir sakıncası yoktur.”

Ebu Sait El Vaiz’e Göre:kürk güç ve kuvvet demektir. Aslan, kaplan, kurt, sa­mur, tilki gibi hayvanların kürklerini görmek iyi değildir. Bir rivayete göre ise kar ve kazanç anlamına gelir. Kürkü ters giymiş olduğunu görmek herkesçe bilinen mal ve servetin sırrını açıklamak demektir.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Kürk: İç dünyamızdaki yalın, ilkel içgüdülerin simgesi olarak değer­lendirilebileceği gibi, iç dünyamızın güç ve direncini de vurgula­yabilir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın