Rüyada Köy Görmek, Rüyada Köy Evi, Köy Çeşmesi

Rüyanızda bir köyde bulunduğunuzu görmek veya köy görmek, işlerinizin yoğunluğu yüzünden artık istirahat edecek hiç bir zaman bulamadığınıza, bu yoğunluğun vücudunuzu yıprattığı gibi, kafanızı da bulandırarak bazen düşünecek bir haliniz bile kalmadığına yorumlanır. Halbuki hayatta çalışmanın yanı sıra istirahata, eğlenceye de yer ayırmak gerektiğini bilmeniz, eğer bu şekilde devam ederseniz, şehirde, değil köyde bile oturacak maddi güçten yoksun kalacağınıza yorumlanır. Servetinizi çoğaltayım derken, güçsüzlüğünüz yüzünden elinizdekileri bile kaybetmek durumunda kalacağınıza dair bir uyarıdır.

Rüyada Köy Görmek

Genel olarak maddi sıkıntılar, yoğun çalışma temposu ve çevrenizde gelişen sıkıntılı olaylar nedeniyle yorgun düş­tüğünüze ve huzurlu bir ortamda dinlenmeyi arzuladığınıza işaret eder. Özellikle yemyeşil ağaçların olduğu güzel bir köy muradınıza ereceğinizi müjdeler. Ancak köy harap olmuşsa, ani bir gelişmeyle işlerinizin bozulacağını, hatta maddi sıkın­tı çekeceğinizi anlatır. Bu rüya hayallerinizin suya düşeceği­ne de delalettir.

 • Kendini­zi köyde otururken görmek: Çevrenizde sözü dinlenir olma özelliğinizi kaybedeceğinize saygınlığınızı yitireceğinize işarettir.
 • Köyden gurbete göçtüğünüzü görmek: Saygınlığınızın ve itibarınızın bir kat daha artacağı­na işarettir.
 • Köylü Görmek: Kendinizi köylü olarak görmek: Size fazla gelen kazancınızı yakınlarınızla paylaşacağınız anlamına gelir.
 • Bir köylü ile sohbet ettiğini­zi görmek: Kadirşinas, dürüst ve iyi niyetli birisiyle dostluk kuracağınız an­lamına gelir.

Köyde güler yüzlü bir köylüyle karşılaşmak, sağlam bir dostluğu belirtir. Ak sakallı, nur yüzlü bir köylü, birinden alacağınız büyük bir iyiliğin habercisidir. Fakat su­ratsız bir köylü, kurnaz ve çıkarcı bir insanla karşılaşma ihti­malinizi açıklar. Rüyada köy görmek köye gitmek, sıkıntılarınızın bir­den azalıp sizi rahatlatacağına, neşenizin çoğalacağına, misa­firliğe gideceğiniz şeklinde tâbir olunur. Rüyada bir köylü vatandaşı ile karşılaşıp görüş­meniz, temiz ve iyi kalpliliğinizin mükâfatını göreceğinize, top­rak mahsullerine karşı ilginizin artacağına, kanaatkâr bir insan olacağınıza, dar bir muhit içinde sessiz kalacağınıza, işarettir.

islami ruya tabirleri-1001ruyaİslami Rüya Tabirleri: Köy Görmek

Kirmani’ye göre koy gormek:Kendisini bir köyde görenin inancında zayıflama ve bozulma olur. Bir köyden bir şehre göçtüğünü gören dindar olur, işleri yolunda gider, korkularına karşı kendini güvende hisseder, bir çok nimetlere sahip olur. Bir köyden çıktığını görmek iyidir; bir köyün harabeye döndüğünü veya bir köyün sel sularının götürdüğünü görmek o ülke hükümdarının o köye zul­medeceğine işarettir.” demiştir.

İmam Nablusi’ye Göre: Bir köye girdiğini görenin eline rızık geçer. Bir köyün hayvanlarının çalınmış ya da ağaçlarının kesilmiş veya eki­li alanlarının sürülmüş olduğunu görmek, o köy halkının fakirleşerek işle­rinin bozulacağına; bir köyü şenlenmiş görmek mülk sahibi olmaya ve be­rekete işarettir.”

Kirmani’ye Göre: Köyde çalıştığını görenin rızkı bol olur ve fayda görür. Köyleri ölçtü­ğünü, yani köylerin yüz ölçümünü çıkardığını gören bir işe başlar ve başa­rılı olur. Bir köyün aslından büyük olduğunu görmek köy sahipleri için hayra, mal ve nimetin çokluğuna delalet eder.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı: Rüyada Köy

Köy: Basit, küçük bir köyde yaşadığını görmek, yakın ve sıkı fıkı iliş­kilere, akrabalık duygularına ve bir topluma ait olma duygusuna, bu tür bir yaşama özlem duymak anlamına gelir. Diğer yandan köy en küçük yerleşim birimi olduğu ve sadeliği çağrıştırdığı için, rüyayı gören kişinin, büyük kent karmaşasından yıldığı ve kaçmak istediği yorumu da yapılabilir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLATMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.  

“Rüyada Köy Görmek, Rüyada Köy Evi, Köy Çeşmesi” üzerine 4 yorum

 1. Merhabalar. Rüyamda kendi köyümde yürüyordum yanımda hatırlayamadığım/tanımadığım 2 kişi vardı. Yürürken yeni inşa edilmiş binalar gördüm hatta bir tane bina holding/şirket binasıymış. Ticaret ile uğraşmaktayım.

  Yanıtla
  • Muhammed Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Zamanınızı boş yere harcamamanız gerektiğine, mantıklı bir insan olacağınıza, gideceğiniz her yerde hoş karşılanacağınıza işarettir…

 2. Rüyamda bilmediğim bir köye gidiyorum, köy yolu üstünde tarlalarda koyunlar otluyor, yolda havlayan bir kaç köpek vardı, ilk başta korktum ama orada bulunan köylüler bir şey yapmaz dediler sonra baktım bir şey yapmıyorlar ben de yoluma devam edip köye ulaştım. Köyde yaşlı bir kadında misafir oldum sonra araba ile köyden ayrılıp şehre döndüğümde kadının öldüğünü duydum. Anlamı nedir acaba ?

  Yanıtla
  • Haldun Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sağlığınızın çok iyi ve hayatınızın çok huzurlu geçeceğine, elinizi atacağınız her şeyi daha fazlasıyla güzelleştireceğinize işarettir…

Yorum yapın