Rüyada Kol Görmek, Kol Kırılması, Kol Kesilmesi

Kolunu dolgun ve sağlam gören, işlerinde yar­dım alır. Kolun kısalığı, bu yardımın azlığıdır. Kolunu işe yaramaz derecede sakat görenin yardımcıları olmaz. Ko­lunu eğri ve zayıf görenin dost zannettiği kişiler, ona hainlik düşünürler. Kıllı kol kadın için hayırsızdır.

  • Ruyada Kol Kırılması: Başkalarına güvenerek yola çıkmanın ne kadar yanlış olduğuna, girişeceğiniz işlerde önce kendi tahlilinizi iyi yapmanız gerektiğine işarettir.
  • Kollarınızı görememek: Başkalarının kanatlan üstünde uçacağınız anla­mına gelir.
  • Kollarınızdan birinde araz olması: Kısa bir sürede arzuları­nıza kavuşarak muradınıza ereceğiniz anlamına gelir.
  • Kol ağrısı: Rüyada kolunun ağrıdığını gören kimseye gam ve sıkıntı isabet eder.
  • Kısa kol: Kolun gere­ğinden kısa olduğunu görmek yardımın eksik olmasına
  • Eğri, Yamuk Kol: kolu eğri ya da zayıf görmek yardımcı ve taraftarı sandığı insanların kendisine ihanet planladıklarına
  • Güçsüz Kol: kolunu çolak ve işe yaramaz derecede güçsüz görmek evlat, kardeş ve akrabalarının kendisine yardımda yetersiz kalacaklarına.

islami ruya tabirleri-1001ruyaİslami Rüya Tabirleri: Ruyada Kol

İbn-i Kesir’e göre; rüyada kol görmek, dindar biri için haramdan el çekmek veya yalan yere yemin etmenin yanlışlığının farkına varmak anlamını ifade eder. Günahkar ve sıradan biri içinse hırsızlık ya­hut hırsızlıkla suçlanma manasına gelir. Kolunun kesik olduğunu, ancak yanı başında durduğunu görmek kardeşinden veya oğlundan faydalanmak ihtimaline, kesik elin beraberinde bulunmadığını ve nerede olduğunu bil­mediğini görmek bir kötülüğe, eğer rüya sahibi gurbetteyse para kazana­mayarak memleketine dönmesine delalet eder.”

Ebu Sait El Vaiz’e göre kol gormek:Elini kolunun altına sokup çıkarttığını, elinin parlak ve nurlu olduğunu gören ilim sahibi olur. Eğer kişi layık değilse ti­caret, hayır ve menfaat sahibi olacağı anlamına gelir. Koltuk altından çı­kardığı elinde ateş bulunduğunu görmek yönettiği işte güç ve başarı sahi­bi olacağı anlamına gelir. Koltuk altından çıkardığı elinde su bulunduğunu görmek hayırdır. Malının artacağına ve bir yolcusunun geleceğine işarettir. Ellerini yumuk görmek elde etmek istediği işte zorluk ve sıkıntıyla karşılaşacağına, ellerini açık görmek cömertliğe delalet eder. Kolunun üzerinde yü­rüdüğünü gören akrabalarından bazılarına güvenir. Elinin kendisine güzel bir şey söylediğini gören geçim sıkıntısı çekmez, elinin kendisine kötü bir söz söylediğini gören geçim sıkıntısı çeker.”

İsmail Eş’as’a göre, rüyada kol:Kolunu iyi insanlardan birinin boynuna doladığını gören Allah’ın hidayetine erer, tövbe edip af di­ler. Ellerini inançsız, günahkar ve yalancı takımından birinin boynuna do­ladığını gören tövbeden uzak, doğruluk ve takvadan yoksun olur ve sapı­tır. Ellerini kil veya sabunla yıkadığını gören umduğuna sahip olamaz. Bi­rinin kendini elinden tuttuğunu görmek yardım görmeye, kendisinin birinin elinden tuttuğunu görmesi o kişiye yardım etmesine, bir alimin bir inançsı­zı elinden tuttuğunu görmek onun o alim sayesinde hidayete erip müslüman olacağına delalet eder. “

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Sevme yeteneğinin ve yaratma ya da savunma gücü­nün simgesidir. Kolunun incindiğini ya da kırıldığını görmek, kişi­nin kendine duyduğu güveni yitirmekte olduğunu gösterir. Elinin, kolunun bağlı olduğunu görmekse, kısıtlanma ve baskı al­tına alınma endişesidir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın