Rüyada Koç Görmek, Koç Kesmek, Kurbanlık Koç

Rüyada koç bulduğunu veya ken­disine verildiğini gören, kuvvetli ve muhterem bir zatla arkadaş olur. Koça binerek istediği gibi sevk ettiğini gö­renin, bu zat üzerinde sözü geçer. Koçun boynuzlarını kıran, büyük bir adamı mağlûp eder. Koçun boy­nuzlarının uzaması, rüya sahibinin iyi haline işarettir. Bir koçun kesilerek pay edildiğini görmek, büyük bir insanın ölümüyle beraber mirasının taksim edileceğini haber verir.

 • Koç kesmek ve etinden yemek: Dertlerinizden ve sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza işarettir.
 • Kesilen koçun etini dağıtmak: Oldukça zengin olan yakın akrabanızın vefatı dolayısıyla, mirasından size de pay düşeceğine işarettir.
 • Koç öldürmek: Dertlerinizden ve sıkıntılarınızdan kurtularak ra­hata ereceğiniz anlamına gelir.
 • Beslediğiniz koçun öldüğünü görmek: Topluma mal olmuş büyük insanlardan birinin öleceğine işarettir.
 • Koçun derisini yüzmek: icra yoluyla sevmediğiniz birisinin malını alacağınız anla­mına gelir.
 • Koç almak: Önemli bir konumda olan saygın birisiyle tanışa­cağınız anlamına gelir.
 • Koçun sırtına binmek: O kişinin yanında işe gire­ceğinize ve işyerinde onun gözü ve kulağı olacağınız anlamına gelir.
 • Boy­nuzları çok büyük koç görmek: Karakterinizin dürüst ve dost canlısı yapı­da olduğuna işarettir.
 • Boynuzlarına kırmak: Parasına ve saygınlığına gü­venen bir kişinin sizi ezmek isteyeceğine, ancak dirayetiniz sayesinde geri adım atmak zorunda kalacağına işarettir.
 • Koçun yünlerini almak: Zengin birisi tarafından yardım göreceğinize işarettir.
 • Koç kuyruğu almak: O şahsın işine ortak olacağınıza ve yakın akrabalarından biriyle evlilik yapaca­ğınız anlamına gelir.
 • Kasaptan koç eti almak: Başınızda dolaşan belalar­dan kurtulacağınıza ya da illet bir hastalığa yakalanmış iseniz tedavi olarak iyileşeceğinize işarettir.
 • Koyunu koç olarak görmek: Evliliğinizde çocuk sahibi olamayacağınıza işarettir.
 • Koç dövüştürdüğünüzü görmek: Ku­marhane, batakhane gibi yerlerde kavga edeceğiniz anlamına gelir.
 • Koç döğüştürmek: Rüyada koç döğüştürdüğünü gören kimse, içinde hayır olmayan topluluğa işaret eder.
 • Koç satın almak: Koç satın almak için pazarlık yaptığını gören kimseye hatırlı bir kişi muhtaç olur.
 • Koça binmek: Bir koça bindiğini, dilediği gibi onu kullandığını ve koçun da ona boyun eğdiğini gören kimse, iri yarı bir kimseyi mağlup eder. Bir kimse rüyada kendisine bir koçun bindiğini görse, iri yarı bir adam, şiddet ve zor kullanarak o kimsenin üzerine biner. Rüyada koçun üzerine bindiğini gören kimse, insanları nüfuzu altına alır.
 • Koçun öldüğünü görmek: Rüyada koçun öldüğünü görmek büyük bir zatın vefatına, onun kesildiğini görmek böyle bir insanın öldürüleceğine işarettir. Etinden yeniliyorsa malının dağıtılacağına işarettir. Etin pişirildiğini ve ondan yenildiğini gören kimse kendi yahnim kaybeder ve yasa girer.

Koç kesmek büyük selamettir. Koyun tutmak, bağlamak, üstüne binmek (vb.) malla tevil edilir. Koyun otlatmak mevki, hayır ve berekettir. İki koyun sürüsünün karşılaştığını görmek harbe ve ölüme işaret eder. Kuzu görmek mal, murat ve evlatla yorumlanır.

islami ruya tabirleri-1001ruyaİslami Rüya Tabirlerine Göre

Kirmani’ye göre koç gormek: Bir koçu pişirdiğini gören hastalanır, ya da devlet tarafından cezalandırılır. Bir koç bulduğunu gören, eğer layıksa vali olur. Kendisine bir koç verildiğini gören o yıl içinde bir memuriyete ya da bir hayır ve menfaate erer. Kendi­sine birçok koç verildiğini gören her koça bir sene hesabıyla memurluk ya­par. “

Ebu Sait El Vaiz’e göre ruyada koç:Bir koç için pazarlık yaptığını görene mevki ve makam sahibi biri muh­taç olur. Bir koçun boynuzlarının her ikisini ya da bir tanesinin kırdığını gören büyük ve saygın bir kimseyi mağlup eder, ya da büyük ve saygın birinin kazancına mani olur. Bir koçun boynuzlarını büyümüş ve uzamış görmek rüya sahibinin iyi durumda olduğuna işarettir.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Modern ve psikolojik anlamda koç gormek, uzlaşmacılık, uyumluluk ve başkalarınca yönlendiril­menin simgesi olarak görülür. Toplumsal baskılarla, zararımı­za sonuçlanabilecek eylemlere sessizce boyun eğmemiz teh­likesine dikkatimizi çeker. Ayrıca rüyalarda koç, pasif ve başkalarınca kolayca yönlendirilebilen kişileri simgeler.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın