Rüyada Kemer Görmek, Takmak, Altın Kemer

Genel olarak özel ve iş hayatınızda huzurlu ve rahat olacağınıza işaret eder. Rüyada kemer takmak, güzel bir kıs­metin müjdesidir. Bekar bir kadının belinde kemer takılı bir er­kek görmesi, anlayışlı ve sevecen biriyle evleneceğine yorulur. Kalın kemer, dedikodulara neden olacak bir kısmeti; kullanıl­mış eski bir kemerse, beklenen bir parayı belirtir.

  • örmek: Rahat ve huzurlu bir aile hayatına ve iş yaşantısına işarettir.
  • Bekar kadın görürse: Anlayışlı ve sevecen bir kocaya işaret eder.
  • Kemeri belinizde görmek: Hayallerinizin gerçekleşe­ceğine, kısmetinizin açılarak muradınıza ereceğiniz anlamına gelir.
  • Bel kuşağı görmek: Yaşayacağınız süre anlamına gelir.
  • Uzun kuşak görmek: Ömrünüzün uzun olacağına.
  • Kısa kuşak: Kısa ömürlü ola­cağınıza işarettir.
  • Kuşağı belinize dolarken görmek: Kuvvetli bir irade­niz olduğuna, olaylar karşısında duygusal olarak fazla etkilenmeden mantığı­nızla karar verdiğinize, bu durumu işinizde de uyguladığınızda başarının ge­tirdiği saygınlığa ve paraya kavuşacağınız anlamına

Kemerin be­li sıkması, arzu ettiğiniz şeye ulaşmak için gayret göstermeniz gerektiğini açıklar. Kemer almak, yeni ve hayırlı bir işe kalkış­maktır. Özellikle çok sayıda kemer aldığını gören kimsenin pek çok yönden kısmeti açılır. Yılan kemer, başkalarıyla mü­cadele ederek ele geçecek bir kısmeti; rugan kemer ise önem­li insanlarla işbirliğine girerek gelecek toplu bir parayı anlatır. Kemeri düşürmek; kaybetmek ise işle ilgili ciddi sorunlardır. Kemer görülen bu rüya, makam, itibar ve evlilikle yorumlanır. Beyaz ve yeşil kuşak, dindar bir ka­dına işarettir. Diğer renklerdeki ipek kuşak, uğursuz ve dinden uzak bir kadının sembolüdür.

Alimlere Göre Ruyada Kemer

Ebu Sait El Vaiz: kemer konusuyla ilgili olarak şunları söylemiştir: “Görülen kemer, baba, amca, evlat, halk ulularından bir kimse ve işlerinde kendisine yardımda bulunacak biriyle tabir olunur. Padişahın kendisine verdiği bir kemeri beline bağladığını görenin ömrünün yarısı geçmiş de­mektedir.”

Psikolojik ve Modern Anlamı

Sıklıkla, bastırılmış duyguların ve cinselliğin simgesi olarak değerlendirilen kemer, en genel anlamıyla, görev ve sorumluluğu ya da geleneksel değer yargıları gibi etkenlerle yaşamımızın kı­sıtlandığını ifade eder. Rüyada kemer taktığımızı görmek, böylesi bir baskı altında olduğumuzu gösterir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın