Rüyada Kayık Görmek, Kayık Çekmek

Rüyasında yeni bir kayık ve sandal yaptığını gören, ev yapar yahut yeni bir işe başlar. Bunları sattığını gören, evini elden çıkarır. İşini bırakır. Sandalın battığını, parçalandığını görenin işleri bozulur veya evi harap olur. Eski sandal ve kayık sıkıntıdır. Bir kısım tabirci kayığa binmeyi kederle, çıkmayı ise selametle yorumlamışlar; evde sandal veya kayık görmeyi, geçim sıkıntıyla manalandırmışlardır.

 • Kendinizi kayıkta görmek: Bir yolculuğa ya da üzüntü duyacağınız bir olaya işarettir.
 • Kayıktan indi­ğinizi görmek: Rahata ve huzura işarettir.
 • Kayığın karaya oturduğunu görmek: Çok sevdiğiniz yakınlarınızdan birinin vefatı anlamına gelir.
 • Ka­yık aldığınızı görmek: Kendi hatalarınızdan dolayı kötü anlar yaşayacağınız anlamına gelir.
 • Kayığın devrildiğini görmek: Evliliğin biteceğine, boşan­maya işaret eder.
 • Kayığın fırtınaya yakalanmasını görmek: Evliliğinizin sürekli tartışmalarla geçeceğine işarettir.
 • Kayıkla gezintiye çıktığınızı görmek: Başınıza gelebilecek tehlikelere karşı çok dikkatli olmanıza ve ön­lem almanız gerektiğine işarettir.
 • KAYIK KÜREĞİ: Rahata ereceğinize ve yeni bir insanla tanışacağını­za işarettir.
 • Kayık küreği görmek: Rahata ereceğinize ve yeni bir insanla tanışacağınıza işarettir.
 • Kayık küreğinin kırıldığını görmek: İyi niyetle size yardım etmek isteyen­leri kızdıracağınıza ve bu yardımlarından yoksun kalacağınıza işarettir.
 • Denizde sandalla dolaş­mak: Uğraşıp ve başarmak için çabaladığınız işten sonuç alamayacağınız anlamına gelir.
 • Sandalla batmak: Büyük bir tehlikeden zarar görmeden kur­tulacağınız anlamına gelir.
 • Sandal boyamak: Dış görünüşe önem vermeye.

İslami Rüya Alimlerine Göre: Kayık Görmek

KİRMANİ’ye göre: “ Sandal ve kayık rüya sahibinin rızkı, geçimi, işi ve eviyle ta­bir olunur. Bir kayık yada sandal yaptığını gören bir ev yapar yada bir işle uğra­şarak rızkını ve geçimini temin eder. Sandal ya da kayık sattığını görme evini veya geçim kaynağı olan işini kaybeder. Yeni ve geniş sandal veya kayık karlı işe, kullanışlı ve genişçe eve, aksine eski ve dar sandal veya kayık yukarıdaki açıklamanın tersine delalet eder.” demiştir.

SEYYİD SÜLEYMAN’a göre: “Sandalın kırıldığını ve tahtalarının dağıldığını görmek işinin bozulup dağılmasına yahut evinin harap ve geçiminin bozulmuş olmasına, sanda­lın denizde battığını görmek evinden ya da rızkından ve geçiminden dola­yı üzüntü ve keder sahibi olmasına işarettir.” demiştir.

İMAM NABLUSİ‘ye göre rüyada kayık: “Sandal veya kayığın, denizde veya başka bir suda gayet rahat ve sa­kin bir şekilde yüzdüğünü gören geçimini sağlamada zorlanmaz, rüya sa­hibi ticaretle uğraşıyorsa alış verişi ve ticareti gayet rahat olur, mülk sahi­biyse kira ve icarlarını toplamada zorlanmaz, fakirse eline rızık geçer ve sıkıntıdan kurtulur.” demiştir.

CAFERİ SADIK’a göre: Sandal veya kayığın suda güçlükle hareket ettiğini görmek de yukarı­daki açıklamaların aksiyle tabir olunur. Bindiği kayık ya da sandalın dalgalara yakalandığını gören devrin olayları için özellikle de rızık ve geçim için didinip, koşuşturup durur. Sandal veya kayığın harcadığı gayrete ve çektiği küreklere rağmen sabit kalarak yürümediğini gören kendisinin gayret ve çabalarına, dışarı­dan aldığı yardımlara rağmen bir şey elde edemez. Sandalın denizde battığını gören malını ve yiyeceklerini kaybettiği için üzüntü ve sıkıntıya düşer.” demiştir.

Psikolojik ve Modern Anlamı

Bir kayıkta kürek çekerek ilerlediğinizi görmek, yaşamınızın içinde bulunduğunuz evresinde, yalnızca kendi güç ve yetenekle­rinize güvendiğinizi ve şartlar zor olsa da, mücadele gücüne sa­hip olduğunuzu gösterir. Su alan ve batmakta olan bir kayıkta bu­lunduğunuzu görmek, kendi yeteneklerinizle ilgili bir güven soru­nuna işaret eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın