Rüyada Kartal Görmek, Kartal Yavrusu Öldürmek, Yakalamak

Rüyada kartal görmek kuvvetli, heybetli, harpte maharetli bir sultanla tabir olunur. Bir kartala bi­nerek uçmak, kartal avlamak büyük hayırdır. Makam ve itibardır. Kartaldan zarar gören, hükümetin zulmüne uğrar. Bir kartalın gökten süzülüp indiğini görenin eceli yakındır. Kartal yavruları, asil evlatlarla yorumlanır. Eti, kemiği ve tüyü de hayır ve menfaattir.

  • Kartal pençesi: Bir kartalın kendisini pençelediğini gören kimse, devletin takibatına uğrar.
  • Kartal yavrusu görmek: Rüyada görülen kartal yavrusu, salih bir evlatla tabir olunur.
  • Kartalın üzerine binerek uçtuğunu görmek: insanlar arasında saygınlığa işaret eder. Bazen bu rüya yolculuğa çıkmaya da yorumlanır.
  • Kartalın pençesi ile kendisini yaraladığını gören: kimse, devlet tarafından bir zarara uğrar.
  • Görülen tırnaksız kartal pençeleri meleklerle tabir olunur.
  • Başının üzerinde bir kartalın durduğunu gören, hastalanır.

İslami Rüya Alimlerine Göre: Ruyada Kartal

Kirmanî’ye göre rüyada kartal: bir kartala binerek gökyüzüne kadar yükseldiğini gö­ren, uzun bir yolculuğa çıkar ve bu yolculuğundan nimet, şeref ve mal ka­zanır. Üzerine binmiş olduğu kartaldan düştüğünü görmekse, sahip oldu­ğu mevki ve saygınlığı kaybetme anlamına gelir. Kartalın sırtına binerek yükselmiş olduğu gökyüzünden bir daha geri dönmediğini gören, ölür. Sa­limen geriye döndüğünü gören, şan ve şeref sahibi olur.

Danyal (a.s.)’a göre kartal görmek: “Kartal görmek meliklerle yorumlanır. Evine ya­hut yaşadığı yere bir kartalın indiğini görmek o yöre veya beldenin melik ve hakiminden hayır ve iyilik bulmaya işarettir.” diyor.

Cafer Sadık (r.a.)’a göre ruyada kartal: “Kartal görmek sekiz şekilde yorumlanır: Şeref, etkili söz ve emir, reislik, övgü, güzel bir ün ve şöhret, yüksek mev­ki ve makamlar, emir ve yolculuk.demiştir.

Ruyada Kartal Gormenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Başkaları üzerinde güç kullanmanın ve egemenliğin simgesidir. Rüyanızda gördüğünüz kartal, sizi çevrenizdeki bu tür bir insana karşı uyarıyor olabilir. Eğer kendinizi kartal ola­rak gördüyseniz, başkalarını tedirgin edecek denli baskıcı ve zorba davranıyor olabilirsiniz.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın