Rüyada Karpuz Görmek, Karpuz Yemek, Almak

Rüyalarda görülen karpuz ölüm haberi mi bol para mı yoksa hayırlı kısmet mi demek. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin… Rüyada karpuz görmek çeşitli şekillerde yoruma ta­bi tutulur. Şöyle ki:

 1. Karpuz satın almak: Bir işe yatırım.
 2. Karpuz kesmek: Kötü bir haber.
 3. Karpuz yemek: Hakkınızda iyi sözler söyleneceğine.
 4. Tarladan karpuz koparmak: Bir yakınınızla aranızın bo­zulacağına delalet eder.
 5. Karpuz satmak: Yeni bir işe sermaye koyacağınız anlamına gelir.

Rüyada Karpuz Görmek

🙂 Düşlerde karpuz görmek; üzüntünüzden kurtulacağınıza yorumlanır. Rüyada karpuz görmek, size ferahlık verici bir ortama gireceğinize sıkıntılarınızın azalacağına, gönül işlerinde de başarılı olacağınıza işarettir. Düşlerde görülen karpuz, kısmete ve mal mülk sahibi olmaya işarettir. Karpuz görmek, bazen üzüntüden kurtulmaya delalet eder. Bazen de iyi huylu bir eş ile tabir edilir.

Rüyada Karpuz Yemek

🙂 Karpuzu yediğinizi görmek; başka birisinin endişesini giderecek bir teşebbüste bulunacağımıza işarettir. Rüyada karpuz yemek, bir kısmetten dolayı sevinç yaşar. Tatlı karpuz yemek: Bir olaydan ötürü sevineceğinize, rahatsızlıklardan kurtulacağınıza işarettir. Mevsiminde karpuz ye­mek: İçinizi karartan dertlerinizden ve sıkıntılarınızdan yakında kurtulacağı­nız anlamına gelir. Kütür karpuz yemek: Akımızın teriyle kazandığınız helal rızka işarettir.

😐 Ham (kelek) karpuz yemek, haram mal demektir. Tadı kaçmış bir karpuz yediğini görmek kısmetle ilgili hayal kırıklığı yaşana­cağını açıklar. Pek çok sorunla karşılaşacağınız bir döneme işarettir. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz. İçi kof karpuz yemek: Rahatsızlanacağınıza işarettir.

Rüyada Karpuz Almak

🙂 Manavdan veya benzeri bir yerden karpuz almak Dertlerinizin ve sıkıntılarınızın azalacağına işarettir. Aldığınız bir karpuzu eve getirip aile bireyleriyle yemek evin bereketinin artacağına işarettir.

Rüyada Karpuz Kesmek

🙂 Rüyanızda karpuzu kesip içinin normal ve güzel olması hayırlı ve kısmetli haberlerin geleceğine. Karpuz kesip etrafınızdaki herkese dağıtmak çevrenizdekilere faydalı olacağınıza. Karpuz kesip yememek sizden birinin yardım göreceğine işarettir.

😐 Olgunlaşmamış Karpuz kes­mek: Kötü bir haber alacağınıza ve yapılan dedikodular yüzünden bir dostu­nuzla aranızın açılacağına işarettir. Kestiğiniz karpuz boş ve kof ise sıkıntıya yorumlanır. Çürük veya kelek bir karpuz kesmek can sıkıntısına yorumlanır.

Rüyada Karpuz Tarlası Görmek

🙂 Rüyada karpuz tarlası görmek, ke­der ve üzüntülerinizin hafifleyeceğine işarettir. Kendinizin tarlaya karpuz ektiğini görmek: Projelerinizi yeni baş­layacağınız bir işte uygulayacağınıza işarettir. Tarlanın karpuzla dolu olduğunu görmek: Çalışma­larınızın karşılığını bol kazanç olarak alacağınıza işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî’ye göre karpuz:Mevsiminde bir karpuz görmek ve yemek üzüntü ve sıkıntı­dan kurtulmak demektir. Evinde birçok karpuz bulunduğunu görenin başı büyük bir belaya girer, bir rivayete göre ise malı artar. Özel­likle rüyada karpuz ekmek veya rüyasında karpuz ektiğini gören kimse, yakın zamanda hayırlı bir işe başlar.” diyor.

Mağripli Cabir’e göre: “Rüyada mevsiminde karpuz görmek kazancı ve geliri gayet iyi eşle tabir olunur. Rüyada karpuz yemek üzüntüden kurtulmaktır. Karpuz yedi­ğini gören hapishanedeyse hürriyetine kavuşur.

Ebu Sait El Vaiz:İçi boşalmış ve bozulmamış karpuz görmek ve ye­mek beden sağlığına delalet eder,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyalarda karpuz, ruhsal huzuru, motivasyonunuzun yük­sek ve bedensel sağlığınızın yerinde olduğunu gösterir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Karpuz Görmek, Karpuz Yemek, Almak” üzerine 6 yorum

 1. Rüyamda çatısız toprak bi evin tamına sogan ekmişim büyümüşler boyu 20 santim kadar 3 gün oldu ekeli bukadar büyümüşler diyorum bu rüyayı bi kaç defa daha gördüm sağan ekmiş oluyorum büyümüş hali hep aynı uzunlukta nedir acaba

  Yanıtla
  • Suna sinem Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Zorlukla kazanılacak mala, zorluk çekmeden ele geçecek bir güzelliğe, paraya kavuşmaya, bütün sıkıntılardan kurtulmaya işarettir…

  • Sinem Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Tanımadığınız insanlara ziyafet vereceğinize, misafirlerinizle hoş vakit geçireceğinize, sıkıntı ve üzüntülerinizin gitmesine işarettir…

 2. Rüyamda bahçemizde 2-3 tane karpuz ağacı gördüm. Ağaçların dallarında küçük küçük yeşil renkli karpuzlar, tam yenebilecek olgunlukta değil. Ama ağaç hoşuma gidiyordu karpuzlulara bakıyordum hayranlıkla. Hocam benim rüyamı da yorumlayabilir misiniz? (Evimizin bahçesinde minik 2 karpuz var şu anda acaba onlardan etkilendiğim için bu rüyayı görmüş olabilir miyim )

  Yanıtla
  • merhaba esra kardeşim. rüyanın anlamı yaza kadar sizi sevindirecek güzel bir haber alacağınıza işarettir. bu haber veya gelişme hayatınızın rahatlamasına katkı sağlayacak bir iş veya gelirle ilgili olacak…

Yorum yapın