Rüyada Kale Görmek, Kale Duvarı Fethetmek

Rüyada bir kaleyi tamir eden, dinde selamet bulur, düş­manını yener. Kaleyi harap etmek ise bunun aksidir. Sağ­lam bir kaleden çıkıp bir daha dönmediğini gören dinden uzaklaşır veya düşmanına yenilir. Kale duvarına asılı ol­duğunu görenin, dini görüntüsü sahtedir.
Birçok mühimmat ve bol zahireyle kalede bulunmak, her bakımdan hayırdır. Bir istihkam yaptığını görenin ma­lına faiz karışmaz. Rüyada kale görmek doğruluğa ve güvenilirliğe, dini bütünlüğe, iyi niyete ve arzularınızın gerçekleşeceğine işarettir.

  • Kendinizi kale üstünde görmek: Düş inanlarınızı bozguna uğratacağınız anlamına gelir.
  • Kaleyi kendi elleriniz­le tamir etmek: Dini bütün birisi olacağınıza işaret eder.
  • Kaleyi yıktığını­zı görmek: İnançsız biri olacağınıza ve düşmanın yapacağı kötülüklere yorumlanır.
  • Bir kalede yaşadığınızı görmek: Düşmanlarınızın size kötülük yapamayacağına ve kendinizi güvende hissettiğinize işarettir.

Uzaktan kale duvarı görmek; bir evden başka bir eve nakle, müstahkem kalenin demir kapısının kapandığını görmek; görenin işlerinde muzafferiyetine, günahlarından kurtuluşuna işarettir. Kale burcunun içinde olduğunu gören arzusuna kavuşamaz. Buna mukabil kale burcunun duvarı üzerinde olmak zafer ve murattır.

islami ruya tabirleri-1001ruyaİslami Rüya Alimlerine Göre Kale Görmek

Kirmani’ye göre rüyada kale: “Sağlam yapılı bir kalede oturduğunu görmek dindarlığa, iyi niyet sahibi olmaya; sağlam ve iyi korunan bir kaleden çıkıp kaleye bir da­ha geri dönmediğini görmek dinden tamamen çıkmaya, bir rivayete göre düşmanın kendisinden intikam almasına; kale duvarına asılı olduğunu görmek dinde samimi olmadığına delalet eder,” demiş.

Mağripli Cabir’e göre ruyada kale: “Bir kalede olduğunu yanında bol miktarda cephane bulunduğunu gören dinden çıkar. Bir kale duvarının yıkılması o ülke padişahının vefatına, dini hükümlere değer verilmeyeceğine, asayişin azalacağına işarettir. Sur­ların imarı bu yorumun tersidir.” demiştir.

İmam Nablusi’ye göre kale görmek: “Sağlam bir mevkide, korunakta olduğunu gören dindar olur ve işleri yolunda gider. Sağlam bir mevkiye eksik olan bir şeyi ilave ettiği­ni görenin inancı zayıflar,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Kale ve korunak, İslamdır. Bir korunak yaptığını gören kendini haramdan korur, aşağılanmaktan çekinir, malına faiz karıştırmaz. Birinin her ne şekilde olursa olsun kendini bir kalede görmesi, iyidir. Sağlam ve iyi korunan bir mevkideyken düşmanın da başka bir mev­ki üzerine çıktığını görenin başı beladan kurtulmaz.” demiştir.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Güven ya da güvensizlik duygularımızın; kendimizi savunma ihtiyacımızın habercisidir. Eğer rüyada bir şatoda olduğu­nuzu ve bundan mutluluk duyduğunuzu gördüyseniz, kendinizi gü­venli hissetmeye ihtiyaç duyduğunuz söylenebilir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın