Rüyada İlaç Görmek, İlac İçmek ve Eczaneden İlaç Almak

Rüyada bir hastalık sebebiyle ilaç içip iyileşmek; dindârlıkla yorumlanır. Halka ilâç yapmak, onlara iyilik etmektir. İlâçtan zarar görmek, hayra yorulmaz. Enfiye çekmek, şiddetli bir gazabı haber verir. Temiz bir yağ ile ovalananm güzel bir şöhreti olur. Birini yağla ovalayan veya başkası tarafından ovalanan, yalan söyler, dedikodu yapar. Sarı renkli her içecek, hastalığa işârettir.

  • İçmek yada görmek: Sağlığınızın yerinde olduğuna, kendiniz için istemiş olduğunuz arzuların gerçekleşeceğine işarettir.
  • Kendinizi ilaç ya­parken görmek: Zor durumda olan işlerinizin yerine oturacağına işarettir.
  • Müshil ilacı kullanmak: Hastalıktan iyileşmeye, üzüntü ve dertlerden kur­tulmaya işarettir.
  • Acı ve kötü kokulu bir ilaç içmek: Önemsiz bir rahat­sızlığa işarettir.
  • İlaç içmek; Rahatsızlıktan kurtulacağınıza, aile ve dostlarınız arasında vuku bulan dargınlıklar sizin sayenizde ortadan kalkacağına, bu aralar sıhhatinize de önem göstermeniz gerektiğine işarettir.

Rüya Alimlerine Göre: Ruyada Ilac Gormek


Kirmani’ye göre ilac gormek: “ilaç içtiğini gören hayır ve menfaat el­de eder, içtiği ilaç yüzünden güçsüz ve halsiz düşecek derecede ishal ol­duğunu görenin başı belaya girer, içtiği ilaç yüzünden aklının başından gittiğini yani aklını kaybedecek dereceye geldiğini gören üzüntü ve sıkın­tılarından kurtulur,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz’e göre ilaç görmek: “Görülen her sarı renkli şurup hastalığa; gerek sulu gerek tablet halinde her müshil de hastalıktan kurtulmaya delalet eder. İla­cın acı veya içilmeyecek bir tatta olması yüzünden tiksinti duymak veya tiksinerek içmek çabuk geçecek bir rahatsızlığa işarettir,” demiştir.

Rüyada İlacın Psikolojik ve Modern Anlamı

Rüyada ilaç görmek ve ilaç içmek, çoğunlukla, içinde bulundu­ğumuz koşulların yarattığı sorunlardan kurtulmak için, dış des­teğe ihtiyaç duyduğumuzu gösterir. Eğer rüyanızda size zorla ilaç veriliyorsa, ortada kabul etmeye yanaşmadığınız bir gerçek var demektir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın