Rüyada Haber Görmek, Haber Almak, Kötü Haber Almak

Rüyalarda görülen haber ölüm mü, hastalık mı, para mı yoksa evlilik veya bebek mi demek. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Haber Görmek

🙂 Haber rüyalarını, haberi getiren insan ve görülen yer gibi unsurlarla birlikte yorumlamalıdır. Ancak genel olarak haber sıkı dostlukları, sevinci ve kısmeti temsil eder. Bir kimsenin rüyasında başka­sına güzel haber vermesi onun iyiliğine ve dostluğuna işaret eder. Rüyada şuraya buraya haber taşıyan bir kimse ile karşılaşmak, yeni haberler ve mektuplar alacağınıza yorumlanır. Haberi getireni görmek, kendisinden yar­dım göreceğinize işarettir. Haber ile ilgili rüyalar hayırla yo­rumlanır.

😐 Gizlenmesi gereken bir haberi başkasına söylemek, güvensizliğe ve malını israf etmeye delâlettir.

Rüyada Haber Almak

🙂 Rüyada bir yerden haber almanız; iş ve aile çevrenizde yeni yeni dostlar edineceğinize, tanıştıklarınız üze­rinde olumlu bir etki bırakacağınıza işarettir. Rüyada bir yerden haber aldığınızı görmek; sami­mi dostlar edineceğinizi davranış ve hareketlerinizden dolayı, dostlarınızın itibarını kazanacağınıza veya yeni bir aşk yaşayacağınıza işaret eder. Bu rüya aynı zamanda bir tanıdığınız sayesinde işinizi halledeceğinize de işaret eder. Rüyada iyi bir haber aldığını görmek, sıkı bir arka­daşlıkla yorumlanır.

😐 Rüyanızda kötü bir haber alıyorsanız; ufak da olsa zarara uğrayacağınıza işarettir.

Rüyada Kötü Haber Almak

😐 Kötü haber okumak veya almak insanların sizin için yaptığı uyarıları dikkate almanız hususunda bir uyarıdır. Rüyada kötü haber almak edineceğiniz kısa süreli sıkıntılardır. Bir insandan veya gazete, web sitesi gibi bir yerden kötü haber görmek yakın zamanda ders çıkaracağınız can sıkıcı gelişmedir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Kendisine bir haber verildiğini görmek sevindirici bir haber almaya delalet eder. Sağ elinde yazılı bir haber görmek, o yılın bolluk ve bereket yılı olaca­ğını gösterir. Birine bir haber gönderildiğini gören işlerinde başarısızlığa uğrar, tüccar ise zarar eder. Sol elinde yazılı bir haber okuyan, yaptığı bir işten do­layı pişman olur.”

Ebu Sait El Vaiz: Kendisine kimden geldiği belli bir haber geldiğini ve açmadığını gören dışarıdan iyi göründüğü halde aslında hiç de iyi olma­yan bir işle uğraşır. Haber okuduğunu gören mevki sahibi olur, eğer mev­ki ve makam sahibi olmaya uygunsa memur olur, bu görev ve makamlara uy­gun değilse kadir ve kıymeti artar. Rüya sahibinin, okur yazar olmadığı halde, kendini haber okurken görme­si şöhret ve servetinin artacağına, bir rivayete göre uzun ömre işarettir. “

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyalardaki haberin psikanalizi: Psikolojik anlamda oldukça doğrudan bir simge olan haber, herhangi bir konuyla ilgili haber ya da bilgi almak anlamına gelir. Rüyanızda haber okuyorsanız, başka insanların bildiği ve sizin de öğrenmeye ihtiyaç duyduğunuz bir bilgiye ya da habere ulaşma durumu söz konusudur. Diğer yandan haber kaynakları, oldukça uzun bir dönemden bu yana, “okuyucusunun kimlik tanı­mına katkıda bulunan” yayınlar olma işlevini de üst­lenmektedir; yani, okumayı tercih ettiğiniz gazete veya web sitesi, çoğu kez sizin dünya görüşünüz ve hayata bakışınızla ilgili de ipucu sunar. Bu nedenle, düşünüzde ortaya çıkan gazete, web sitesi (ya da dergi) sıradan, herhangi bir yayın değil de belirgin bir haber kaynağıysa, onun temsil ettiği dünya görüşüne yakınlığınız ya da okurlarıyla ilgili düşüncelerinize ilişkin ipuçları yakalamak da mümkündür. Eğer bu haber kaynağına isteyerek ve seçerek maruz kaldığınızı görüyorsanız, bir “aidiyet duygusu”nun da söz ko­nusu olduğu söylenebilir.

Düşlerde bir haber ajansının medyaya haber geçmesi, bek­lenmedik toplumsal olay ve gelişmelere işaret eder. Rüyalarınız­da bir reklam ajansı görmeniz ise, yaratıcı potansiyelinizi de de­ğerlendirerek yaşamınızda istediğiniz değişiklikleri yapabileceği­nizi gösterir. Bir mankenlik ajansının, yaşamda yapılacak önemsiz ama keyif verici değişiklikleri bildirdiği düşünülür.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın