Rüyada Fidan Görmek, Fidan Dikmek, Fidan Sulamak

Rüyada ağaç fidanı diktiğini gören kimse, bereketli ve hayırlı bir işe girileceğine işarettir. Rüyada meyve fidanı görmek ise hayırlı işi kazanmaya işarettir. Bir başka alime göre rüyada fidan görmek, dikmek veya sulamak; sizi sevindirecek bir habere, bol rızık ve paraya isteklerinizin gerçekleşmesine ve hakkınızda kötülük düşünenleri bozguna uğratmaya işa­rettir. Ağaç fidanı dikip filizlendiğini görmek: Zengin bir aileye damat ya da gelin olunacağına işarettir. Rüyada fidan görülmesi, hayırlı evlat ve bol kazançla yorumlanır.

rüyada görmek-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaİslami ve Diyanet Alimlerine Göre: Fidan Görmek

İbn Şirin’e göre fidan gormek: Fidan gormek evlada, toplanmış fidanlar hüzün ve göz yaşına de­lalet eder. Mevsiminde fidan görmek rüya sahibinin bir ço­cuk sahibi olacağına işarettir. Mevsimi dışında fidan görmek çocuk yüzün­den uğranılacak belaya delalettir.

Kirmanî’ye göre fidan; meyve fidanı, sevince ve sözün geçerli olma­sına; çiçek veya gül fidanı yalancı, inançsız, her gördüğüne gönül veren bir ka­dına; yeşil yapraklı fidan zenginlik, mevki makama; kırmızı gül fidanı, aile ve akrabalarından dolayı sevinmeye delalet eder.

Mağripli Cabir’e gore fidan: Dikenli gül fidanı görmek işlerini savsaklayan, sözünde durmayan, ve­fasız bir kimseye delalet eder. Yeşil sağlıklı bir meyve fidanı gormek altı şekilde tabir olunur: Güzel çocuklar, sadık dost, vefasız ve aşağılık insan, güzel cariye, iyi ve faydalı köle, kadın için güzel eş, uzak­tan mektup.

Cafer Sadık r.a.’ a göre: çiçek fidanı, gurbette bulunan bir yakınından kendisine mektup geleceğine işarettir.

Ebu Sait El Vaiz’e göre: Gül fidanı, mal ve şeref anlamına gelir. Bir rivayete göre ayrılan eş, ölen ço­cuk, telef olan mal ya da kaybolan mutluluk demektir. Başında bir fidan gören evlenir ancak eşiyle aralarında ayrılık olur. Rüya sahibi kadınsa kocaya varır, ancak kısa sürede ayrılır.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaPsikolojik ve Modern Anlamı

Büyümekte ve yeşermekte olan bir fidan düşlerde, hem gençliğin, yaşam enerjisinin ve tazeliğin, hem de yeni bir fikir ya da projenin simgesidir. Bir fidanın büyüdüğünü ve yeni dallar verdi­ğini görmek, yakın gelecekle ilgili olumlu gelişmelerin habercisi olarak görülür.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın