Rüyada Ekin Görmek, Ekin Tarlası, Yeşil Ekin Ekmek, Biçmek

Belli ve tanıdık bir yerde cinsi, çeşidi belli ve mevsiminde yetiş­miş ekinler görmek çocuklara işarettir. Ekinlerdeki iyi veya kötü her şey çocuklarla tabir olunur. Ektiği buğdayın gayet verimli yetiştiğini görmek dış görünüşünün ve­ya fiziğinin, iç aleminden yani maneviyatından iyi olduğuna, ektiği arpanın mahsulünün gayet iyi olduğunu görmek iç aleminin dış görünüşünden iyi olduğuna delalet eder.

Mağripli Cabir’e göre ekin: “Bir tarladaki ekini biçtiğini görmek savaş ve düşman­lığa; özellikle mevsiminde arpa biçtiğini görmek hayır ve menfaat sahibi olmaya, o yıl ucuzluk olacağına; ekinlerde yangın ve benzeri bir olay mey­dana geldiğini görmek o bölgede kıtlık olacağına, eğer yanıp ziyan olan ekin kendi malıysa devlet tarafından zarara uğratılacağına; ekili bir alanı suladığını görmek dünya ve ahiret hayatında kendisine faydalı olabilecek bir olayın gerçekleşeceğine delalet eder,” demiştir?

Kirmani:Ekin kadınlarla tabir olunur. Tarla sürdüğünü görmek, bir kadın ile ilişkiye, mevsiminde yeşil ekin görmek o bölgede rızık ve nime­tin bol olacağına, gördüğü yeşillik kendi arazisindeyse bu nimet ve rızkın kendisine ait olacağına, kendisine ait bir ekinin zamanında olgunlaştığını görmek muradın gerçekleşeceğine, arzusuna kavuşacağına, şayet ekin mevsimsiz olgunlaşmışsa birileriyle aralarında anlaşmazlık ya da büyük bir kötülük olacağına, bir rivayete göre rüya sahibinin yahut ekin sahibinin veya aile ve akrabalarından birinin ani hastalığına,” demiştir.

İsmail Eş’as:Mevsiminde ekin biçtiğini gören Allah’ın emirlerine uy­gun hareket eder ve Allah’ın yardımıyla başarılı olur. Cinsi ne olursa olsun ekin biçtiğini gören, eğer insanların sevgi ve gü­venini kazanmış biriyse hayır; eğer halkın güvenine layık biri değilse kö­tülük görür.” demiştir.

ruyada-ekin-gormek-ekin-tarlasi-yesil-ekin-ekmek-bicmek
ruyada-ekin-gormek-ekin-tarlasi-yesil-ekin-ekmek-bicmek

Bu Duaları Kaçırmayın!BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

Yorum yapın