Rüyada Çapa Görmek, Çapa Yapmak

Rüyada çapa görmek mutluluk mu kısmet mi? Rüyada çapa görmek, çapa yapmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Çapa Görmek

🙂 Gayreti ve sağlam ilişkileri temsil eder. Ge­mi çapası, güçlü bağları anlatır. Bu bağ bir kişi ya da yerle ku­rulmuş olabilir. Rüyada çapa görmek; size zahmetlerinizin karşı­lığının çok yakında verimli olacağına, mutluluk getireceğine alâ­mettir. Rüyada çapa görmek, çapa çapalamak; işlerinizin düzgün yola gireceğine, çapayı temizlemek; keder ve sıkıntıyı ata­cağınıza işarettir.

😐 Rüyada çapa görülmesi, yakınlarınızdan birkaç kişinin sizin ya da çok yakınınız aleyhinde asılsız dedikodular ya­pılacağını gösterir. Ça­panın kırılması, atlatılacak küçük bir kaza anlamına gelir. Bu rüyayı gören başkalarının sıkıntı­larına seyirci kaldığı için üzülür.

Rüyada Çapa Yapmak

🙂 Rüyasında bahçe gibi küçük bir alanı çapaladığını gören, sürpriz bir ha­ber alarak bir konuda gösterdiği gayretin boşa olmadığını an­lar. Tarla çabalamak, zamanla çözülecek özel sorunlara işa­ret eder. Çapa yapanları izlediğini gören işlerine karışmamakla iyi eder. Çapayı yapmak, bir işi başarıyla tamamlamak demektir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Rüyada bir yeri çapaladığım görmek, bol para kazanmak için çalışılacağına işarettir. Rüyada çapa ile dolaştığını görmek, yapılacak işler hususunda çelişkiye düşüldüğüne işarettir.”

Seyyid Süleyman: “Rüyada çapa görmek, mükemmel bir hizmetçiye işarettir. Size yardımcı olacak birinin sayesinde iş hayatınızın rayına otu­racağına işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Yakınlarınızdan birinin sizin ar­kanızdan dedikodu yaparak canınızı sıkacağı anlamına gelir. Kısa zamanda sıkıntılarınızdan kurtulup, başarıya ve zenginliğe ulaşacaksı­nız anlamına gelir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada çapa görmenin psikanalizi: Bir bahçe aracı olan çapa, düşlerimizde, sahip olduğumuz değerli bir şeye özenle bakmak ve korumak gerekliliğini ifade eder. Bu bir ilişki olabileceği gibi, bir iş ya da sahip olunan mad­di bir değer de olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın