Rüyada Buz Görmek, Buz Yemek

Düşlerde görülen buz, keder ya da beklenmedik kötü bir habere mi yorumlanır? Yoksa rüyalarda görülen buz kısmet veya müjdeli haber anlamına mı gelmektedir? Rüyada buz görmek, buz yemek Diyanet ve İslam alimlerince yorumlanmış olup rüya yorumları arasındaki yerini almıştır. İnsan psikolojisi çerçevesinde de incelenmiş olan bu rüyalar farklı şekillerde yorumlanmıştır. Dilerseniz aşağıda yer alan yazımızda tüm detayları ile rüyanızın ne anlama geldiğini inceleyebilirsiniz.

Rüyada Buz Görmek

🙂 Rüyasında tertemiz bir buz gö­ren, umutsuzluğa düştüğü bir anda paraya kavuşur. Eğer buzu avucunda tutuyorsa, para tüm ihtiyaçlarını karşılayacak miktar­da olur. Kalıplarla buz, işle ilgili önünüze çıkacak yeni fırsatları belirtir. Buz üzerinde kaydığını gören, kısa zamanda iş hayatın­da yükselir. Buzun eridiğini görmek, önemsiz bir iş için boşuna yorulacağınız anlamına gelir. Aynı zamanda kuracağınız samimi ilişkilere de işarettir.

Buzlanmış bir yol vb. görmek, verimli geçecek bir seyahattir. Yaz mevsi­minde buz görmek; hayırlı mala, sıkıntılardan kurtulmaya ve sürura delâlet eder. Ayrıca rüyada kocaman buz parçaları görmek; nahoş bir du­rumun hiç beklenmedik bir anda gelecek iyi bir haberlerle lehinize halloluvereceğine delâlettir. Bardakta buz görmek; bir müsabakada derece veya mükâfat alacağınızı gösterir.

😐 Rüyada görülen buz genel olarak kısmeti temsil etse de, insanlarla sıcak ilişki­ler kuramadığınıza da işaret eder. Çamurlu buz, haram kazanç­tır. Çamurlu buz erirse, bu kazancın yararı görülmez. Rüyada buz görmek; servetini kaybetmeye, genç yaştayken eriyip bitmeye işaret eder. Eriyen buz görmek, değer­siz bir iş için boş yere gayret sarf edeceğiniz manasına gelir.

Rüyada Buz Yemek

🙂 Rüyasında yaz mevsiminde buz yediğini ve ferahladığını gören, bir sevinç yaşar. Sıcak bir mevsimde buz yediğini görmek neşeli günlerini­zin yaklaştığına işarettir.

😐 Rüyada yenilen buz kirliyse, sevincine gölge düşer. Buz yemek ba­zı ipe sapa gelmez düşüncesiz hareketlerinizle etrafınızdakileri ken­dinize güldüreceğinizi gösterir. Eğer kış mevsimindeyken kar yediğinizi gördüyseniz bu rüya keder ve sıkıntıdır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: “Vakti zamanı dışında (yazın) yerde buz görmek gam, hastalık ve azap ile tabir olunur. Kış mevsiminde ve alışılmış belli bir zamanda buz görmek, nimet ve bolluğa delalet eder.

Kirmani: “Soğuk yerlerde buz görmek hayra ve berekete; sıcak yerlerde ise kıtlık ve kedere delalettir. Buz yediğini gören, yaz mevsimin­de ise, bereket ve fayda görür, kış mevsiminde buz yemek kötüdür, gam ve kedere işaret eder,” demiştir.

Mağripli Cabir: Rüya alimi buzla ilgili olarak şunları söylemiştir: “Bahar mevsiminde buz görmek yenilgiye işaret eder.”

Cafer-i Sadık: “Buz görmek altı şekilde yorumlanır” demiştir: “Bol rızık, hayat, çok mal, ucuzluk, asker ve yaz mevsiminde buz görmek hastalıktır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada buz görmenin psikanalizi: Genellikle duygularımızı ifa­de eder. Sıcak duygulara kendimizi kapatmakta olduğumuzun, gereğinden fazla katı ve uzak durarak insanlarla aramıza mesafe­ler koyduğumuzun ve bu nedenle üzüldüğümüzün habercisi ola­rak nitelendirilebilecek buz ve buzdağı rüyaları, aynı zamanda hareket yeteneğinin azalmasına, durağanlığa da işaret eder ve ta­vırlarımızı, yaklaşımlarımızı yeniden gözden geçirmemiz konu­sunda bir iç uyarı olarak kabul edilebilir. Rüyada bina çatılarında gördüğümüz sivri buz saçakları ve parçaları, içinde yaşadığımız çevreyle ilgili güvensiz­lik duygularımızı ve endişelerimizi vurgular. Rüyalarımızda bir buzul ya da tundrada, yani buz tutmuş topraklarda bulunduğumuzu görmemiz, çoğunlukla pa­rasal sorun ve sıkıntılarımıza işaret eder.

Anonim Rüya Yorumları

  • Bazen de buz görmek; insanlar ara­sındaki ilişkilerin gerginliğine işaret eder.

Rüyada Buz Görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın