Rüyada Bina Görmek, Bina Yıkılması, Yüksek Bina Görmek

Düşlerde görülen bina varlık mı fenalık mı? Rüyada bina görmek, bina yıkılması, yüksek bina görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Bina Görmek

🙂 Rüyalardaki bina iş ve özel hayatı temsil eder. Güzel ve gösterişli bir bi­na, kazanç artışına, ayrıca mutlu ve uzun bir ömre işaret eder. Aydınlık bir binaya girmek, sürpriz bir gelişmedir. Bina yapmak, evliler için mülk sahibi olmak; bekarlar için evlilik hazırlığıdır. Bina boyamak, yeni ve önemli kararlar almaktır. Yanan bir bina görmek, dert­siz tasasız bir hayata başlamaktır. Rüyasında kendi yaptığı binaya giren kimse­nin malının artacağına delâlet eder. Rüyada ev görmek para mı ölüm haberi mi öğrenmek için: BKZ.

😐 Rüyasında hasarlı bir bina gören kişinin, sağlığı bozulur ve sı­kıntılı bir döneme girer. Karanlık bir binaya giren, iş ve özel hayatında zorlu bir dönem geçirir.

Rüyada Bina Yıkılması

😐 Yıkılan bir bina gören, çok üzüleceği bir durumla karşı karşıya kalır. Rüyada yıkılan bir bi­na görmek ve o binaya girmek, ömrün sonu olduğuna işarettir.

Rüyada Yüksek Bina Görmek

🙂 Rüyada yüksek bina görmek, hayırlara işarettir. Yüksek yapılmış bina, beklenmeyen bir yerden rızıklanmak şeklin­de tabir edilir. İlim ve sanatla yorumlanır. Yüksek bina rızkın artmasına, hayır kapılarının açılmasına delalet eder. Çok katlı yüksek bir bina eş, zenginlik, ko­lay geçim, mal ve yüksek memuriyet şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Yeni Bina Görmek

🙂 Yeni bina görüp içinde otur­mak, başınızdan yeni bir nikâh geçeceğine yorumlanır. Rüyada yeni bina görmek hayırlıdır. Yeni yapılmış bir bina görmek başarılı işlere girişe­ceğinize, etrafınıza yardımcı olacağınıza, bekârsanız evleneceğini­ze, evli iseniz bir çocuğunuz olacağına, kısmetinizin artacağına, rızık bolluğuna delâlet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nabluslu Abdulgani: “Bir kimse kendisini bir şehir veya bir köyde bina yapıyor görse, o kişinin o yerden biriyle evleneceğine işaret sayılır. Eğer yaptığı bina süslü ve nakışlı olursa rüyayı görenin dini inancının sağlam olduğuna hükmedilir. Rüyada evin belirli bir biçimde güzelleşmiş ve genişlemiş olduğunu görmek, o kişinin gelecekte sıkıntısız bir ömür süreceğine işarettir.”

İbn-i Şirin: “Rüyada bina görmek, her türlü korkudan emin olmaya, makamca yükselmeye, rahat bir yaşama ve kendisinden hayır umulan zevceye işaret eder. Bulunduğu yerin gökleri delecek kadar yüksek bir bina olduğunu görmek gelecekte çok büyük bir iş sahibi olacağına, binanın etrafında geniş bir alan ve yeşil sahalar bulunduğunu görmek aile bireylerinin çoğalacağına, bulunduğu binanın çöktüğünü görmek işlerinin bozulacağına ve sıkıntıya düşeceğine işarettir.”

İsmail El Eş’as: “Rüyada eski bir binanın yeni hale geldiğini görmek, bol rızka, gam ve kederden kurtulmaya, hastalar için ise şifa bulmaya işaret eder. Binanın bulunduğu yere yerleştiğini ve orada yeni bir iş tuttuğunu görmek işinde ilerleyeceğine; kazancının artacağına, evli ise çocuğu olacağına, bekarsa evlenmek için niyetli olduğuna delalet eder.”

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada yeni binalar görmek mesleğinizi değiştireceğinize işarettir. Harap ve yıkılmaya yüz tutmuş evler görmek ise huzur ve ge­çimsizliğe yorumlanır. Rüyada herhangi bir arsada bir bina yaptığını görmek yeni bir hayata başlayacağına ve çok mutlu olacağına delildir. Binanın çatısında gezindiğini görmek; daha başka iş sahaları aradığına, binasını boyadığını görmek, iş değiştirip başka sahalara atılacağına, binasının içine yeni döşemeler ve mobilyalar aldığını görmek ticari durumunun gittikçe genişleyeceğine, binasının üzerinde büyük bir kubbe olduğunu görmek hakkında dedikodular yapıldığını gösterir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada bina görmenin psikanalizi: Rüyalarımızda yapılar ve binalar, inançlarımızı, düşüncelerimizi, yaklaşımları­mızı ve temel niteliklerimizi simgeler. Nasıl içinde yaşadığı çevre bir insanın kişiliği üze­rine ipuçları veriyorsa, rüyada görülen binala­rın türü ve niteliği de rüyayı gören kişinin düşünce, umut ve beklentilerini sergiler. Diğer yandan bir binanın dış görünüşü ve yarattığı imaj, kendimizi içinde bulunduğumuz çevreye sunuş biçi­mimizi de simgeleyebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın