Rüyada Acıkmak

Rüyada acıkmak ve açlık çekmenin tüm yorumlarını aşağıda öğrenebilirsiniz. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojik anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada açlık çekmek, istek ve beklentilerine bir türlü kavuşamamaktır. Rüyasında açlığını bir türlü gideremeyen insan, hedeflerine ulaşmakta zorlanacaktır. Eğer açlığını dindirecek bir şey yiyebiliyorsa, zamanla isteklerine kavuşacağı anlamı­na gelir. Bekar bir erkek için açlık, mutsuz ilişkiler anlamına gelir. Bekar erkek açlığını bastırdığını görürse kısa süreli bir ilişki yaşayabilir. Evli erkek için açlığını gidermekse kısmetli bir işe işarettir. Aç birini görmek, kazancınızın artacağına; aç bir insanı veya hayvanı doyurmaksa rahat ve huzurlu günle­re kavuşacağınıza işarettir.

  • Mağripli Cabir:Uyku aleminde karnının aç olduğunu ve iyi bir yemek­ten iştahla yediğini görmek tövbesinde durmaya, yemek kaliteli değilse tövbe edip de tövbesinde durmamaya işaret eder,” demiştir.
  • Bazı rüya tabircileri: uykuda acıktığını görmek hırslı olmaya ve uzun ömre işarettir, demişlerdir.
  • Cafer Sadık (r.a.): “Açlık rüyası dört şekilde tabir olunur,” demiştir: Hayır, hırs, günah ve aç gözlülük. Karnının acıktığını ve yiyecek bir şey bulunmadığını gören, hırs ve açgözlülükten yararlanamaz, hayra ve iyiliğe eremez.

Rüyada aç olduğunuzu gördüyseniz; çok cimri, mal ve mülke aşırı derecede düşkün olduğu­nuza işarettir.
Yemek yediğiniz halde hala doymadığınızı gördüyse­niz gelecekte muhtaç olacak kadar fakir olacağınız anla­mına gelir.

Hasta bir insanın çok acıktığını fakat yemek yiyeme­diğini görmesi öleceğine işaret eder.
Oruçlu bir insan aç olduğunu görse Allah (cc) tarafın­dan gelecek hayra ve takvaca yükseleceğine delalettir.

Acıkmak, günahkarlıkla yorumlanır. Yapılması gereken, günahlardan tevbe edip, nedamet duymaktır. Bir ale­min rüyasında acıktığını görmesi, onun kötü amellerle uğraştı­ğına işaret eder. Cafer-i Sadık, acıkmayı, hayır, hırs, günah ve tamahkarlıkla yorumlar. Rüyada uzun süre acıktığını görmek, yoksulluktan nimete erişmee de işaret eder.

Hayatınızın herhangi bir alanında genel olarak yaşadığınız tatminsizliği gösterir. Rüyanızda açlığınızı yatıştırdığınızı görmeniz arzularınızı gerçekleştirdiğinizi gösterir; fakat bunu gerçekleştirmek için kullandığınız yöntemlere dikkat etmelisiniz. Mutlu bir geleceğiniz olacağının da habercisidir.

Genellikle rüyada açlık görmek iyiye yorulur. Eğer ken­dinizi aç gördünüzse bir miktar mal sahibi olacaksınız de­mektir. Bir grup insanı açlık çekerken görmüşseniz herhan­gi bir olay nedeniyle canınız sıkılacaktır anlamına gelir. Bü­tün bunlarla beraber şunu da unutmamak gerekir ki, rüyada­ki açlık kuvvetli bir bünye ve sağlıklı bir yaşama işaret eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın