Görülmüş Rüyalar ve Tabiri

BAZI RÜYALARIN TÂBİRLERİ

⦁ Rüyada bir kış gecesinde taze incir, beyaz üzüm yediğini, sonra bu meyvelerin karardıklarını gördüm.
Tâbiri:
Remiz yoluyla bu rüyanın tâbiri şudur: Kışın taze incir ve beyaz üzüm görmek, yağmura tutulmaya ve soğuk almaya işarettir.
⦁ Elmayı çok seven bir kadınım. Rüyada bir elma ağacının dalından güzel bir elma kopardığımı ve kokladıktan sonra onu alıp evime götürdüğümü ve orada kocamla yediğimi gördüm.
Tâbiri:
Bu çok güzel bir rüyadır. Elma dalı murada ermeye, elma koklamak güzel bir şöhrete, elmayı kocanızla evde yemeniz yakın­da sevimli bir yavrunun yuvanızı şenlendireceğine alâmettir.
⦁ Rüyada meyve suyu satan bir dükkânda, şeker kamışı, por­takal ve havuç suyunu sıktığımı, bunları içtikten sonra tekrar üç por­takal daha sıktığımı ve onları da içtiğimi gördüm.
Tabiri:
Rüyada şeker kamışı, portakal ve havuç görmek çok iyidir. Bu rüyayı gören fakir ise zengin olacağına, hasta ise şifa bulacağına, borçlu ise borcundan kurtulacağına, tutuklu ise serbest bırakılacağına işarettir. ⦁ Rüyada bir cenazeyi uzaktan takip ettiğimi, önümde bir tak­sinin bulunduğunu, solumda cenazenin bir yakını olan bir zatın git­tiğini, bir aralık cenazedeki korteji düzenlemeye çalıştığımızı gör­düm.
Tâbiri:
Yakınlarından birinin başı derde gireceğine, onu bir an evvel kurtarmak için süratle davranacağına, yanında duran adamın yardım edecek bir kimsenin bulunacağına işarettir.

(*) Rüya tâbirinde ihtisas yapmış A. Sabbahi’nin “Rüya Yorumu Rehberi” adlı eserinden.

Yorum yapın