Cinler Görülebilir mi? İnsanlar Cinleri Görebilir mi?

Biz insanlar olarak, cinleri görebilir miyiz? Onların bizi gördüğünü Kur’an söylüyor. Ama biz onları görebilir miyiz? Cevabımız şudur: Peygamber Efendimiz Sallâllâhü Aleyhi ve Sellem, başta olmak üzere Peygamberler cinleri gördüler. Onlarla diyalog kurdular. Allah’ın, salih kulları için de bu mümkün olabilir. Ama, kulların asıl yaratıldıkları şekilleri ile görünmeleri bugün bir insan için ne kadar mümkündür?

Bu konuda bir bilgimiz, belgemiz yoktur. Peygamberler için bu mümkündür oldu, ama bu zamanda veya başka bir zamanda sıradan insanlar için, bu büyük bir iddia, ispat edilmesi zor bir şey.

Özetle günümüzde insanların bir cini görebilme ihtimali bilimsel olarak kanıtlanmış değildir. Kuranı Kerim’de de cinlerin sıradan insanlara gözüktüğüne dair bir işaret yoktur. İnsanların bazen cin gördüklerini söylemeleri de tamamen inanmak istedikleri şeye inanmalarından kaynaklanmaktadır… Tıpkı zaman zaman perdenin arkasına yansıyan bir ağaç veya yaprak gölgesini canavar veya hırsıza benzetmemiz gibi… Tamamen bilinçaltı hisler ve kurgulardır…

Yorum yapın