Rüyada Ördek Görmek, Ördek Yavrusu Görmek, Beyaz Ördek Görmek

Rüyada Ördek Görmek, Ördek Yavrusu Görmek, Beyaz Ördek Görmek

Düşlerde görülen ördek kısmet mi demek? Rüyada ördek görmek, ördek yavrusu görmek, beyaz ördek görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ördek Görmek

🙂 Hayırlı bir kısmete, paraya ve mala işaret eder. Rüya­da avluda dolaşan ördekler görmek, bolluk ve zenginliktir. Uçan yaban ördekleri, uzak yerden gelecek bir paranın haber­cisidir. Özellikle yeşil başlı ördek, muradınıza ereceğinizi an­latır. Ördeklerle ilgili rüyalar daima iyiye yorulur.

😐 Ördek kesmek, haram paraya ve zarar ziyana delalettir. Ördek elinden uçarsa karısı veya sevgilisi kaçar. Evinde ördeklerin bağrıştıklarını görmek; musibet, sıkıntı ve kedere tabir olunur.  Ördeklerin yüksek sesle öttüklerini görmek, orada yangın, boğulma veya ölümden dolayı yaşanacak üzüntü ve kederi temsil eder.

Rüyada Ördek Yavrusu Görmek

🙂 Bir evlilik hazırlığı içinde olacağınızı işarettir. İşlerinizde elde edeceğiniz başarılar sayesinde zirveye oynayacağınıza işarettir.

Rüyada Beyaz Ördek Görmek

🙂 Beyaz ördek görmek, ele geçecek mal ve rızktır. Rüyada görülen beyaz ördek, zengin ve şerefli bir kadınla tabir olunur. Bir yüksek makama erişmeğe delâlettir.

Rüyada Ördek Yumurtası Görmek

🙂 Ördek yumurtası güzel, mal sahibi ve iffetli bir kadınla tabir edilir. Ördekleri yumurtası görmek, mala ve menfaate delalet eder. Rüyada ördek yumurtası görmek; mala ve zengin bir kadına delâlet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık: “Rüyada uçan veya gölde gezen bir ördek görmek, huzur içinde bir hayat sürdüğünüze, her şeyden memnun ve rahat olduğunuza işaret sayılır.”

Kirmani: “Rüyasında ördek kestiğini gören kimse, hanımı tarafından çokça miras malına sahip olur.”

İsmail El Eş’as: “Rüyanızda ördek gördüyseniz, bekar iseniz evleneceğinize, evli iseniz yüksek mevkilere ereceğinize, vazifenizde başarı kazanacağınıza işarettir.”

Nablusi: “Ördek rüyası da kaz gibidir. Ucuzluk, be­reket ve nimettir. Ördek kesip yediğini görene karısından mal kalır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada ördek görmenin psikanalizi: Özgürlüğünüzün kısıtlandığını düşünüyor olabilirsiniz. Devam eden işleriniz sizi sıkıyor olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!