Rüyada Buz Görmek, Buz Yemek

Rüyada Buz Görmek, Buz Yemek

Rüyada buz görmek cezalandırılmak mı kötülük mü? Rüyada buz görmek, buz yemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Buz Görmek

🙂 Genel olarak kısmeti temsil eder. Rüyasında tertemiz bir buz gö­ren, umutsuzluğa düştüğü bir anda paraya kavuşur. Eğer buzu avucunda tutuyorsa, para tüm ihtiyaçlarını karşılayacak miktar­da olur. Kalıplarla buz, işle ilgili önünüze çıkacak yeni fırsatları belirtir. Buz üzerinde kaydığını gören, kısa zamanda iş hayatın­da yükselir. Kuracağınız samimi ilişkilere de işarettir.

😐 İnsanlarla sıcak ilişki­ler kuramadığınıza da işaret eder. Buzun eridiğini görmek, önemsiz bir iş için boşuna yorulacağınız anlamına gelir. Yenen buz kirliyse, sevincine gölge düşer. Çamurlu buz, haram kazanç­tır. Çamurlu buz erirse, bu kazancın yararı görülmez. Eriyen buz görmek; değer­siz bir iş için boş yere gayret sarf edeceğiniz manasına gelir. Rüyada buz görmek; servetini kaybetmeye, genç yaştayken eriyip bitmeye işaret eder. Bazen de buz görmek; insanlar ara­sındaki ilişkilerin gerginliğine işaret eder.

Rüyada Buz Yemek

🙂 Buz yediğini gören, bir sevinç yaşar. Buz yediğini görmek, verimli geçecek bir seyahattir. Nahoş bir durumun hiç beklenmedik bir anda gelecek iyi bir haberlerle lehinize halloluvereceğine delâlettir. Bir müsabakada derece veya mükâfat alacağınızı gösterir. Yaz mevsi­minde buz yediğini görmek; hayırlı mala, sıkıntılardan kurtulmaya ve sürura delâlet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani:Rüyada buz görmek, gam ve sıkıntılara, dostlar arasında ortaya çıkacak soğukluğa işaret eder. Rüyanızda buz gördünüz ise, vazifenizde başarı gösterip yükseleceğinize, iyilik ve yardım severlik gösterip, etrafınızca takdir göreceğinize, sevineceğiniz bir haber alacağınıza işarettir.

Cafer-i Sadık: “Rüyasında buzun eridiğini gören kimse dargınlıklardan barışmaya ve gelecek müjdeli bir habere işaret eder. Sağlık ve mutluluk anlamına gelir. Buz almak çok sevgili de­ğiştirmeye, buzda kaymak mevkiin ve itibarınızın artmasına, buz sat­mak iyi bir habere, eriyen buz dost çevrenizi kaybedeceğinize, buz yemek kısa süreli bir mutluluk yaşayacağınıza, suya buz atmak işinizin iyi yönde değişmesine işarettir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada buz görmenin psikanalizi: Rüyadaki buz simgesi, genellikle duygularımızı ifa­de eder. Sıcak duygulara kendimizi kapatmakta olduğumuzun, gereğinden fazla katı ve uzak durarak insanlarla aramıza mesafe­ler koyduğumuzun ve bu nedenle üzüldüğümüzün habercisi ola­rak nitelendirilebilecek buz ve buzdağı rüyaları, aynı zamanda hareket yeteneğinin azalmasına, durağanlığa da işaret eder ve ta­vırlarımızı, yaklaşımlarımızı yeniden gözden geçirmemiz konu­sunda bir iç uyarı olarak kabul edilebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!