Rüyada Süt Görmek, Süt İçmek, Süt Sağmak, Süt Almak

Rüyada süt görmek çocuk mu yuva mı? Rüyada süt görmek, süt içmek, süt sağmak, süt almak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Süt Görmek

🙂 Rüyada inek, manda, koyun sütü helal paraya ve mala; keçi sü­tü küçük maddi kazançlara, at sütü önemli bir insandan ge­lecek kısmete; eşek sütü bir dost yardımıyla gelecek paraya; deve sütü ise, uzaktan gelecek bir kısmete işarettir. Paranızın artacağı anlamına gelir.

Rüyada Süt İçmek

🙂 Rüyada at sütü içtiğini görmek devletten gelecek hayır ve iyilik demektir. Koyun sütü içtiğini görmek hayır, rahatlık, sevinç demektir. Yılan sütü içtiğini görmek, iyi amel işlemek. Hasta birinin süt içtiğini görmesi ilaca ve iyileşeceğine, ay­nı zamanda mala kavuşacağına işaret eder.

Rüyada Süt Sağmak

🙂 Rüyada süt sağmak, sağılan hayvana göre yorumlanır. Yani bir ineği sağdığını gören, hayırlı bir kısmet alır. Süt sağan bi­rini ya da binlerini görmekse, ortak bir kazanca delalettir. Süt sağmak üç şekilde tabir edilir: Helal rızık, evlat malı, geçimleri konusundaki sevinç. Bir hayvandan süt sağdığını görmek talih açılması demektir.

Rüyada Süt Almak

🙂 Rüyada inek ve koyun sütü almak; rahatlığa, sevinç ve ferahlığa ve zenginliğe delâlet eder. Süt almak, İslam dini ve ihlas ile tabir edilir.

Rüyada Süt Pişirmek

😐 Rüyada süt pişirdiğinizi görürseniz hayra yorulmaz. Hayrı görülmeyecek kısmetleri anlatır. Kısmetin kıskançlıklara hatta sorunlara yol açacağını belirtir.

Rüyada Süt Kaynatmak

😐 Rüyada süt kaynatan kendi ha­tasıyla maddi zarara uğrar. Korku hastalık, ha­ram mal, ile yorumlanır. Kadın tarafından hayırsız zenginlik demektir.

Rüyada Kediye Süt Vermek

🙂 Rüyasında kediye süt verdiğini gören kim­se, zengin olacağının müjdesini alır. Verdiğiniz sütün miktarı kısmetin büyüklüğünü açıklar. Birine süt verdiğini görmek yuvada bolluk demektir. Ani bir kısmet ve evlilik demektir. Bir hayvana süt vermek meşakkat çekilmeden elde edilen maldır. Süt dağıtmak yorulmadan mal elde etmek şeklinde yorumlanır. Birine süt verdiğini görmek devlet tarafından kendisine gelecek menfaate işaret eder.

Rüyada Bebeğe Süt Vermek

🙂 Rüyada bebeğe süt vermek; güç ve zor çalışmalar sonucu birçok arzularınızın tahakkuk edece­ğine işarettir. Bir bebeğe süt vermek veya emzirmek çok kârlı işlere gireceğinize, varlık içinde bulunacağınıza delildir. Rüyada bebeğe süt veren mal kazanır.

Rüyada Süt Dökmek

🙂 Rüyada süt dökmek düşmana zafer ile tabir olunur. Rüyada süt dökmek şifa ve berekettir. Süt döktüğünü görmek helâl mal ile tabir olunur. Süt döktüğünü gören kuvvetlenir ve düşmana zafer bulur. Rüyada süt dökmek, İslâm fıtratına delâlet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyanızda süt içiyorsanız; iş ve his hayatınızda başarı kazanacağınıza, mal-mülk sahibi olacağınıza, bozuk olan sıhhatinizin düzeleceğine, maddi ve manevi bakımdan güçlü bir insan olacağınız anlamına gelir.”

Ebu Sait El vaiz: “Süt sağmak, hilekarlıktır. Deve, ceylan, arslan, vahşi sığır ve koyun sütü; mal, zafer ve şifa ile mayalandırılır. Manda sütü, büyük servettir. Kuş sütü gören, bütün arzusuna erişir.

Nablusi: “Taze ve tatlı süt dünya ve ahiret mutluluğuna, ekşi ve bozuk süt dünya ve ahiret bedbahtlığına (mutsuzluğuna) delalet eder. Sütten taze peynir yapıldığını ve bu peynirden yediğini gören helal mal sahibi olur. Bir kadının bir erkek üzerine süt döktüğünü görmesi, o adamın sıkıntıya atılacağına işarettir.”

İsmail El Eş’as: “Taze ve tatlı süt, mal çokluğu ve din kuvvetidir. Bayat süt, bunun tersidir. Sütün taze peynir olduğunu ve yediğini gören, bol ve helal rızka kavuşur. Bir kadının er­keğin üzerine süt dökmesi, o erkeğin sıkıntıya gireceğine işarettir. Yerden süt çıktığını görmek, orada yaşayanların zulüm göreceklerine delildir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada süt görmenin psikanalizi: Doğal olarak, en yakın çağrışım unsuruna, yani anneliğe ve an­nemize ilişkin bir rüya unsuru olduğu düşünülür. Süt içmek ya da süt satın almak, temel ihtiyaçlarımızın, sığınma ve annemizin omuzuna yaslanma isteğimizin ifadesi olarak değerlendirilebilir. Bir başka yoruma göre süt içme eylemini içeren rüyalar, çocuk­luğumuza ve anılarımıza gönderme yapmaktadır ve ancak, rüya­daki diğer unsurların analiziyle daha ayrıntılı ve net bir yoruma varılabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Süt Görmek, Süt İçmek, Süt Sağmak, Süt Almak” üzerine 3 yorum

  1. Selamün aleyküm
    1) Rüyamda başka şehre gidiyorduk sadece 1 kız kardeşim orada inecek oldu diğeri de yoldan indi ve sanırım nasıl olsa eve varacağini söyledi ben ve erkek kardeşim trende kaldık tren bir tur atıp geri dönecekti galiba.
    2) rüyamda annem ile bayan kıyafet dükkanina girdik annem işe başvurmuş ama iptal olmuş galiba bende beni işe alin dedim anlaştik adamda sapik duruşu var pek güvenmesemde işti sonuçta dedim ve zeminin toprak olduğunu fark ettim dükkan da yeşil keneplerden yapilmiş açik dükkan idi.
    3) rüyamda annem ablama benim için bir eş seçmesini beni ona emanet ettiğini söyledi sonra ben duyup kızdım ablam telefondaydi anne babamın dediği yüzünden mi böyle diyorsun dedim sonra ablam ile az konuştuk iyi filan sonra annem ablam ile konuştu beni ablamın çağirdiğini söyledi bende uyuyor taklidi yapıyorum annem de beni birşeyler yapmaya gönderdim dedi ablama bir eş adayı bulmasını söyledi.(ablam dindar olan birini tercih etmişti bana da öyle seçer umudu varolsa gerek)

    Yanıtla

Yorum yapın