Rüyada Sinek Görmek, Kara Sinek Görmek, Sinek Öldürmek

Rüyada sinek görmek düşman mı fenalık mı? Rüyada sinek görmek, kara sinek görmek, sinek öldürmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Sinek Görmek

🙂 Rüyada sinek görmek; kan döken ve bedeni çirkinleştiren düşmanla tabir edilir. Ancak uçup giden sinekler, sıkıntılarınızın sona ereceğini anlatır. Öte yandan atsineğinin yorumu farklı­dır. Bolluğu ve parayı müjdeler. Biri ile veya bazılarıyla bir işe girişeceğine ve bundan çok faydalanıp para kazanacağına, mutlu olacağına işaret eder.

😐 Üstüne birkaç sineğin bir­den konduğunu gören kimse, eline geçen bir kısmet nedeniy­le kıskanılacaktır. Rüyada ete konan sinek hiç hayra yo­rulmaz. Etrafınızı da etkileyecek büyük bir derde ya da salgın bir hastalığa delalettir. Sizin başarılarınızı kıskanan ve size dostmuş gibi yaklaşan insan­lara işarettir. Böyle bir insanı ortaya çıkar­tarak fesatça yaklaşımlarını yüzüne vuracağınıza işarettir.

Rüyada Kara Sinek Görmek

🙂 Hasta birinin rüya­sında kara sinek görmesi, ilaçla yorumlanır. Bazen karasinekle­ri toplu halde görmek, temiz ve güzel rızka delalet eder. Kara sinek görmek, düşmanlarınızın size asla kötülük yapamayacaklarına ve size yapmak istedikleri kötülüklerle kendilerinin karşılaşacaklarına işarettir.

😐 Kara sinek, düşmana tabir edilir. Sinek, bazen de na­mus ve hürmete ve makam sahibi olan kimse üzerine ümitsizlik ve şiddetin gelmesine delâlet eder. Bir yalan yüzünden tüm malınızı kaybedeceğinize işarettir. Kötü bir habere işarettir. Hakkınızda sarf edilen asılsız sözlere işarettir.

Rüyada Sinek Öldürmek

🙂 Kara sineği öldürdüğünü görmek, sağlığa işaret sayılır. Genel olarak rahatsızlık verse de uzun sürmeyecek, küçük ve geçici sorunlara işarettir. Sinek öldürmek, sosyal alanda faydalı gayretler sarf edeceğinize ve kendinize mevki ve şöhret yapacağınıza.

😐 Ani bir masraftır. Bir kısmeti kaçırmaktır. Çekemeyenler tarafından eza ve cefa görüleceğine alâmettir. Aile içindeki bir anlaşmazlığın tartışmaya döneceğine ve huzursuz, tatsız bir ortam olacağına işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Boğazına veya karnına bir sineğin girdiğini gören, yukarıda özellikleri belirtilen insanlarla konuşup onlardan çok az hayır görür. Sinek tembel ve uyuşuk in­sanla tabir olunur. Çok sayıda sinek zorbalıktır. Ağzına, burnuna veya gözüne sinek girdiğini gören tembel ve uyuşuk birinden az bir iyilik görür. Kulağına sinek girdiğini gören alçak bir adamın, aleyhinde söylediklerini duyarak üzülür. Rüyada sivrisinek görmek, bazen de namus ve hürmete ve makam sahibi olan kimse üzerine ümitsizlik ve şiddetin gelmesine işaret eder.

Ebu Sait El Vaiz: “Kendisine ait bir şeyin üzerine sineklerin üşüştüğü­nü görmek hırsızlığa, kulağına bir sineğin girdiğini görmek zenginlik ve ni­mete delalet eder. Bir görüşe göre sinek görmek rahat ve beden sağlığı ile tabir olunur. Yemeğine sinek düştüğünü görmek, rızık ve malının kıskanılacağını gösterir. Sivri sinek görmek alçak, zayıf, hakir, cimri, eza vermekten hoşlanan bir kimseyle yorumlanır. Sinek tedbirsiz ve düşüncesiz, kıskanç bir kimsedir. Sineklerin vücudunu ısırdıklarını görenin aile ve akrabaları, kıskanç bazı sefillerin önemsiz tacizlerine uğrar. Sinek yediğini gören istemeyerek de olsa düşmanının malını alır. Evine sivrisineklerin girdiğini gören üzüntü ve kedere düşer.

İsmail El Eş’as: “Sinek; zayıf fakat zararlı, haset bir düşmanla tabir olunur. Kulağına sinek girdiğini gören, aleyhinde bir söz duyar. Malının üzerine sineklerin üşüştüğünü gör­mek, hırsızlığa işaret eder. Sinek yediğini gören, düş­manının malını zorla alır. Sivrisinek; alçak, zayıf, cimri ve zararlı bir adamdır. Burnuna sivrisineğin girdiğini ve bir daha çıkmadığını gören, büyük bir belaya çatar. Sivrisineğin buradan çıkması, selamettir. Sivrisineği görerek Allah (C.C.)’m kudretini düşünen tövbe eder.”

Nablusi: “Rüyanızda sinek gördüyseniz, sizin hakkınızda yapılan dedikodulara fazlasıyla üzüleceğinize, dost bildiğiniz kimselerden zarar göreceğinize işarettir. Rüyada sinek görmek; düşmanla yorumlanır. Sivri sineğin ısırdığını görmek; birisinin muzipliğine ve düşmanlığına uğrayacağınıza alamettir. Sinek zayıf, ancak eza veren düşmanla tabir olunur. Bir riva­yete göre zayıf, inatçı, rahatsız edici insandır. Rüyada kara sinek görmek, alçak bir kimseyle tabir olunur. Kara sinek yediğini gören kimse, helal olmayan bir mal yer.

Caferi Sadık: Sineği öldürdüğünü gören kimse vücut sağlığına ve rızka kavuşur. Sineğin karnına girdiğini gören kimse, akılsız bir toplumla oturup kalkar. Başucunda bir sineğin uçtuğunu gören kimse, kendisini herhangi bir hususta tehdit eden güçsüz bir düşmana işaret eder. Rüyasında sineklerin bir şey üzerine üşütüğünü görmek, hırsızlık ile tabir olunur. Yemeğine sinek düştüğünü görmek, maddî ve manevî yönden haset edilen bir kimse olunmaya işaret eder. Kulağına sinek girdiğini gören kimse, başkası tarafından kendisi hakkında söylenen bir sözü işiterek üzülür.

Seyyid Süleyman: Evine sivrisineklerin girdiğini gören kimse, üzüntü ve sıkıntıya düşer. Burnuna bir sivrisineğin girdiğini gören kimse, bir musibete duçar olur. Burnundan sivrisineğin çıktığını gören kimse, musibetten kurtulur. Sivrisineğin yaratılışını hayran hayran incelemek ise günahlardan tövbe etmeye işarettir. Rüyada sivrisinek görmek, kan döken ve bedeni çirkinleştiren düşman olarak yorumlanır. Burnuna bir sivrisinek girdiğini ve daha sonra da çıktığını gören bü­yük bir bela ve sıkıntıya uğrar. Burnundan sivrisinek çıktığını gören bela ve şiddetten kurtulur. Bir sivrisinek görerek İlahi güç ve kudreti düşündü­ğünü gören tövbe ve istiğfar eder.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada sinek görmenin psikanalizi: Rüyada görülen sinekler, yaşantımızla ilgili hoşnutsuzluk duyduğumuz yönlerin varlığını vurgular. Bunlardan kurtulma is­teğimizse, genellikle sinekleri kovalamak ya da öldürmek simge­siyle açığa çıkar.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Sinek Görmek, Kara Sinek Görmek, Sinek Öldürmek” üzerine bir yorum

  1. Merhaba rüyamda mutfağa gittim yerde ölmek üzere olan can çekişen buyuk bir sinek vardi mutfakta zeminde beyazdı

    Yanıtla

Yorum yapın