Rüyada Seccade Görmek, Seccade Almak, Seccade Sermek

Rüyada seccade görmek huzur mu namaz mı? Rüyada seccade görmek, seccade almak, seccade sermek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Seccade Görmek

🙂 Genel olarak manevi huzura ve zenginliğe işaret­tir. Rüyasında seccade gören yapacağı bir iyilik yüzünden sevaba girecektir.

Rüyada Seccade Almak

🙂 Rüyada bir seccade aldığını gör­mek; hacca gitmek arzunuzun kısa bir zaman içinde tahakkuk ede­ceğine işarettir. Eğer hacca gitmiş iseniz yapacağınız iyi bir hareket neticesi bütün günahlarınızın affolunacağına işarettir.

Rüyada Seccade Sermek

🙂 Rüyada seccade üzerinde namaz kıldığı­nı görmek; Allah (cc)’ın emir ve yasaklarına riayet etme­ye delâlet eder. Seccade, zikir, ibadet, iyi ahlak, hayır ve menfa­ate işaret eder. Bazen de iffetli bir hanımla tabir edilir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Rüyada bir seccade üzerinde oturduğunuzu görmek hacca gitmek arzunuzun kısa bir zaman içinde tahakkuk edeceğine eğer hacca gitmiş iseniz yapacağınız iyi bir hareket neticesi bütün günahlarınızın affolunacağına işarettir.”

Cafer-i Sadık: “Bir mescitte seccade üzerinde oturduğu gören Hicaz’a gi­der. (Hacca gider). Bir mescitte ibadet etmek için seccade üzerinde oturduğunu gören hacca gider ve sevap kazanır.”

Mağripli Cabir: “Bir yün veya pamuk seccade üzerinde oturduğunu gören ibadete karşı istekli ve arzulu olur. Seccadenin kaybolduğunu gö­ren taat ve ibadette tembellik eder. Seccadenin ipekten olduğunu görenin ibadetlerinde riyakarlık, yani gösteriş vardır ve inancı zayıftır.”

İsmail El Eş’as: “Bir mescitte seccade üzerinde oturan, Hicaz’a gider. Yün veya pamuk seccadede oturan, ibadette çok hırslı olur. Seccadesini kaybeden, ibadette gevşek davranır. İpek seccade riyakarlığa, ikiyüzlülüğe işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada seccade görmenin psikanalizi: Ancak rüyasında eşiyle ya da sevgilisiyle cinsel ilişki­de bulunduğunu gören kimsenin, bir hayali tam da istediği gi­bi gerçekleşir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Seccade Görmek, Seccade Almak, Seccade Sermek” üzerine 3 yorum

  1. Rüyamda elimde türk bayrağı ve seccade vardı . İkiside katlanmış elimde. Güneşli bir yolda üzgün yuruyordum

    Yanıtla
  2. Ruyamda yere serilmiş seccadenin sol üst köşesinde bir kedi ve önünde yemek vardı onu yiyordu.yorumlarsanız sevinirim.

    Yanıtla
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Anlamdadır : Hiç beklemediğiniz bir anda durumunuzda oldukça farklı değişiklikler yaşayacağınıza, zorlanmadan para kazanmaya işarettir…

Yorum yapın