Rüyada Sakız Görmek, Sakız Çiğnemek

Rüyada sakız görmek hastalık mı dedikodu mu? Rüyada sakız görmek, sakız çiğnemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Sakız Görmek

🙂 Yorucu çalışmalarınızın karşılığında elde edeceğiniz gelire işa­rettir. Uzun süren uğraşlarınızın meyve vermesi anlamına gelir. Düşlerde sakız görmek aynı zamanda uzun zamandır beklenen kısmetli haberin gerçekleşeceğine delildir.

😐 Genel olarak bin bir güçlükle alacağınız bir mal ya da paraya işarettir. Bir yerine sakız ya­pıştığını görense, dikkatli olması gerektiğine dair uyarılır. Çünkü etrafında bulunan sinsi, yüzsüz ve çıkarcı birinden her an zarar görebilir. Arkanızdan konuşulacak sözlere işa­rettir. Zor kazanılan paraya işarettir. Edindiğiniz bir mal ya da para yüzünden kovuş­turmaya uğrayacağınıza işarettir. Dostlarınızla bir konuda anlaşmazlığa düşeceğinize işarettir.

Rüyada Sakız Çiğnemek

😐 Rüyada sakız çiğnemek ya da çiğneyen biri­ni görmek, daima dedikodu olarak alınır. Rüyada sakız çiğnediğinizi görmek; neticesiz iş­lerle boşuna uğraşmağa işaret diye yorumlanır. Rüyada sakız çiğnediğini görmek; yanlış ve istenilmeyen bir davranışta bulunmaya delâlet eder. Ba­zen de sakız çiğnediğini görmek; münakaşa eden kimse­ye işarettir. Rüyada sakız çiğnediğini görmek, yalancılıkla tabir edilir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Çengel sakızı çiğnemek, dedikodusu yapılan malla yorumlanır. Bu sakızı çiğnemeden yutan, malını ça­bucak israf eder. Çengel sakızını bir yere koyan, malını kaybeder.”

Nablusi: “Bu rüya, hatalı ve kötü bir iş yapan bir kimseye işaret eder. Rüyada sakız çiğnediğini gören kimse hayırsız bir mal elde eder.”

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada sakız görmek, zahmetsiz kazanca yorumlanır. Rüyada sakız çiğnemek, bir dedikodu yapacağınıza veya işiteceğinize, sakız satın almak, kötü bir haber işiteceğinize, ağzınızdaki sakızı çıkarıp ateşe atmak, bir para yüzünden başınızın derde gireceğine, ağzınızdaki sakızı başka birine vermek, malınızdan zekat vereceğinize işaret eder.”

İsmail El Eş’as: “Rüyada sakız çiğnediğini görmek; neticesiz işlerle boşuna uğraşmağa işaret diye yorumlanır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada sakız görmenin psikanalizi: Rüyada sakız görmek, eğlence ihtiyacınızı işaret eder. Son günlerde çok fazla stresli olduysanız, bu sizin için bir uyarıdır.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Sakız Görmek, Sakız Çiğnemek” üzerine 2 yorum

Yorum yapın