Rüyada Okul Görmek, Okul Arkadaşlarını Görmek

Düşlerde görülen okul akademik kariyer mi başarı mı demek? Rüyada okul görmek, okul arkadaşlarını görmek farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Okul Görmek

🙂 Bilgi açlığını, kendini yetiştirme ve geliştirme isteğini yansıtır. Rüyasında okula gidip sıkıldığını gören, yararlı bilgiler sayesinde tecrübesini artırır. Rüyada okul görmek; başarılı bir işe, sık sık seyaha­te, yeni bir evlâda sahip olmaya alâmettir. Rüyada okul eğitim-öğretim kuruluşları­nı görmek; iyiliğe işaret eder. İlim öğrenmek amacıyla okula gittiğini görmek; in­sanlara hizmet etmeye, ilim ve menfaate, hayra ve salih amele işaret eder.

😐 Aynı zamanda tutumunuzu değiştirmezseniz kayıp­lara uğrayacağınıza dair bir uyarıdır. Özellikle liseye gittiğini gören kimsenin, bilinçaltında, bazı engeller yüzünden değerli şeylerden mahrum kaldığına dair düşünceler vardır. Fenalık ve gevşekliğe alâmettir. Cezalarını infaz etmeye, alım-satıma ve fitne çıkarmaya delâlet eder.

Rüyada Okul Arkadaşlarını Görmek

🙂 Rüyada okul arkadaşlarını görmek, yüksek bir mertebeye delalet eder. İn­sanlara hizmet etmeye, ilim ve menfaate hayra ve salih amele işaret eder.

Rüyada Eski Okul Arkadaşlarını Görmek

😐 Fenalık ve gevşekliğe alâmettir. Eskilere takılıp kaldığınız takdirde belaların sizi takip edeceğini gösterir. Önünüze bakmanız gerektiğine dair bir işarettir.

Rüyada Okul Sırasında Oturmak

😐 Rüyada okul sırasında oturmak, bazı engeller yüzünden değerli şeylerden mahrum kalacağınız anlamına gelir. Tutumunuzu değiştirmezseniz kayıp­lara uğrayacağınıza dair bir uyarıdır

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık: “Rüyada görülen okul, yüksek bir mertebeye delalet eder. Rüyada okul görmek, cami ve mescit görmek gibi yorumlanır. Çatısı olmayan bir okul, tamamlanmayan iş, faydasız ibadet ve amelsiz ilmi temsil eder. Okul görmek, çoğu kere eksiklikleri tamamlamak olarak yorumlanır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada okul görmenin psikanalizi: Çoğumuzun yaşantısında oldukça önemli bir süreyi kapla­yan ve sayısız anıları içeren okul ve eğitim günleri, rüyalarda ol­dukça sık biçimde karşımıza çıkar. Tek ve kesin bir yorumda bu­lunmak mümkün değildir ve okul kavramı birbirinden farklı çağ­rışım ve imgeleri aynı anda içerebilir. Diğer yandan, rüyayı gören kişinin okulla ilgili duyguları ve anıları da yorum sırasında dikka­te alınmalıdır. En tipik yorum, okulun bilgiyi ve öğrenmeyi vur­gulamasında saklıdır. Dolayısıyla rüyanızda okulda olduğunuzu gör­meniz, içinde bulunduğunuz durumda, birtakım bilgileri tazeleme ihtiyacı içinde olmanızla açıklanabilir. Ancak söz konusu bilgi dersler değil, okulda öğrenilen “informal” olgulardır: Dostluk, yardımlaşma, ilişkileri dengeleme, davranışları denetim altına al­ma gibi. Belki de bugünlerde yaşadığınız bazı olaylar, size farkın­da olmadan belleğinizin derinlerinde saklanmış, okulla ilgili bir anınızı çağrıştırıyordur.

Okul aynı zamanda, çocuğun ailenin gü­ven verici sıcaklığından uzaklaşıp, kendi başına yaşamaya doğru attığı ilk adımları da simgeler. Bu nedenle rüyada okul günlerini görmek, şu sıralarda yalnızlık ve yabancılaşma duyguları yaşıyor olmanıza bağlanabilir. Lise yıllarınızla ilgili bir rüya, ergenlik heye­canlarınızı ve belki, ilk aşklarınızı size anımsatmaktadır. Bu du­rumda, rüyayı gördüğünüz sıralarda benzeri duygulara ve ilişki­lere yakın durumda olabilirsiniz. Okul, rüyanın ayrıntılarına ve seyrine göre, disiplin ve otoriteyi de çağrıştırabilir. Rüyanızda neler hissettiğinizi anımsamanızda yarar var. Eğer okuldan mezun oluşunuzu gördüyseniz, yaşamınızda yeni fırsatlar ve yeni aşama­ların belirmek üzere olduğu söylenebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Okul Görmek, Okul Arkadaşlarını Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Selamün aleyküm ben rüyamda 3 gece peşpeşe birbirine benzeyen rüya gördüm birinci rüyam tepede gece mesaisi yapan işçiler gördüm yeşil domates toplayıp tepeden aşağı salıyorlardı bende onları aşağıdan izliyordum ellerim cebimde ertesi gecede rüyamda yine bi tepemi dağmı başında Bi okul gördüm ben okula gitmiştim ama ne için gittiğimi hatırlamıyorum hemen yanındada milli eğitim müdürlüğü vardı ertesi gece ise yine Bi tepemi dağmı başında okul gördüm ben yine o okuldaydım yine neden o okula gittiğimi bilmiyorum rüyamın anlamını anlatırmısınız şimdiden teşekkür ederim

    Yanıtla

Yorum yapın