Rüyada Mercimek Görmek, Yeşil Mercimek Görmek

Düşlerde görülen mercimek bereket mi yuva mı demek? Rüyada mercimek görmek, yeşil mercimek görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Mercimek Görmek

🙂 Mercimekle ilgili rüyalar nasıl görülürse görül­sün daima kısmete, mal mülk sahibi olmaya, bolluğa ve be­rekete işaret eder. Aynı zamanda iyi bir gelire sahip olacağı­nızı anlatır. Rüyada mercimek görmek, helal maldır. Rüyada mercimek görmek hayır ve esaslı bir işe girişmeğe delâlet eder.

Rüyada Yeşil Mercimek Görmek

🙂 Rüyada mercimek görmek, helâl ma­la ve rızka işaret eder. Rüyada mercimek gör­mek; kadın tarafından elde edilen mala delâlettir. Bazen de yolculuğa çıkan kimsenin geride bıraktığı rızık şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kırmızı Mercimek Görmek

😐 Bazen de yolculuğa çıkan kimsenin geride bıraktığı rızık şeklinde yorumlanır. Rüyada görülen kırmızı mercimek bazen üzüntü ve kötü rızıkla da tabir edenler vardır.

Rüyada Mercimek Çorbası Görmek

🙂 Rüyada mercimek çorbası içtiğini gören, bol rızka ve helal mala nail olur. Bu kişi hastalıktan kurtulur, üzüntü ve kederleri son bulur.

Rüyada Mercimek Çorbası İçmek

😐 Rüyada mercimek görmek, bir yakınınızın sizin aşk hayatınız ile ilgili olarak kötü düzenler kurmak için uğraştığına yorumlanır. Çevrenizdeki insanlara karşı dikkatli olmanız gerektiği konusunda bir uyarıdır.

Rüyada Mercimek Çorbası Yapmak

🙂 Rüyada mercimek çorbası yapmak, şifaya, selamete, beden sağlığına, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder. Mercimek çorbası yaptığını gören has­taysa iyileşir, korkuyorsa kendini güvende hisseder, üzüntü ve sıkıntıday­sa rahat ve feraha ulaşır, her türlü bedensel rahatsızlıklardan uzak olur.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir: “Mercimek yediğini görmek özellikle kadınlar tarafın­dan mal sahibi olmaya delalet eder. Pişmemiş mercimek yediğini görmek üzüntü ve keder anlamına gelir. Mercimeği ambara koyarak depoladığını görmek iyi değildir.”

Kirmanî: “Mercimek rüyası iyi değildir, demiş. Çünkü Musa’nın (a.s) kavmi kendisinden mercimek isteyince, Allah(c.c.) tarafından ikaz edilmişlerdir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada mercimek görmenin psikanalizi: Sosyal ilişkileri geliştirmek ve hareketlendirmekle il­gili bir simgedir. Düşlerimizde mercimek çorbası ya da mercimek yemeği pişirdiğimizi görmemiz, özverili ve ilgili davranarak yakın çevremizdekileri ve dostlarımızı mutlu ettiğimizi belirtir. Merci­mek yemeği yediğinizi görmenizse, çevrenizdekilerle ortak ve ke­yifli etkinliklerde bulunacağınızı gösterir. Düşlerimizde yıkadığımız ya da haşladığımız mercimeğin dibine çamur çöktüğünü görüp sıkıl­mamız, bütün çaba ve uğraşılarımıza karşın, yakın ve sıcak dost­luk ilişkileri kuramayıp bundan üzüntü duyduğumuzu gösterir. Bu aynı zamanda, ilişkilerimizde belirecek bir anlaşmazlığa da işaret edebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın