Rüyada Büyü Görmek, Büyü Yapıldığını Görmek

Rüyada büyü görmek para mı, bela mı? Rüyada büyü görmek, büyü yapıldığını görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Büyü Görmek

😐 Rüyada görülen büyü işleri kötü niyetli birinin neden olacağı üzüntü, ayrılık ya da acıya işaret eder. Birine büyü yaptır­dığını gören, nefret ettiği bir insana zarar vermek ister. Size yapılmış bir büyü görmek genellikle elinizdeki imkânların sonuna geldiğinizi ve şimdiye kadar yaptığınız her şeyi bırakıp yeni işlere başlamanızın tam vakti olduğuna gösterir. Size bir büyünün yapılması kendinizi başkalarının ellerine teslim ettiğinizin ve bu durumdan zararlı çıkacağınızın da işaretidir; bu durumun telafisi yoktur bu yüzden her şeye yeniden başlamanız gerekebilir.

Rüyada Büyü Yapıldığını Görmek

😐 Birine büyü yapıldığını görmek kötü düşünceleriniz ve davranışlarınız nedeniyle hem maddi hem de mane­vi bir yıkım yaşayacağınıza delalettir. Büyüyle ilgili rüyalar ke­sinlikle dikkate alınmalıdır çünkü size veya yakınlarınıza ya­pılan gerçek bir büyünün haberi de olabilir. Eğer hayatınızda aniden ters­likler üst üste gelmeye; evinizde huzurunuz birden bozulma­ya, durduk yere sinirlenmeye başladıysanız, hayatınızda gerçek bir büyü söz konusu olabilir. Rüyada bir kimseye büyü yapılırken görmek, bu her yaştaki erkekler için, arkadaşları arasında bir yolsuzluğun açığa çıkarılmasına, evlenmemiş kadın için, sevgilisinin elinden alınmasına çalışılacağına, işte çalışan biri için, büyük bir sırra ortak olunacağını işaret eder.

Rüyada Büyü Bulmak

😐 Rüyada büyü bulmak, bir kimseden zarar geleceğini, etrafınızdakilerin size fena nazarla baktıklarına işarettir. Büyüyü bulduğunuz yere bir fenalığın isabet edeceğini gösterir.

Rüyada Büyü Bozmak

🙂 Rüyada büyünün bozulduğu görülür­se, kötü giden her şey birden yoluna girer. Büyü bozmak hayırlı bir rüyadır. Büyünün bozulduğunu görmek felaketlerin sizi teğet geçeceğini gösterir.

Rüyada Büyü Yapan Kadın Görmek

😐 Düşte büyü yapan bir kadın görmek; yapacağınız yanlış bir hareket yüzünden başınıza maddî ve manevi birçok zarar­lar geleceğine, ihmal yüzünden zarar görmeye işarettir. Rüyada büyü yapan kadın görmek, yanlış işler­den dolayı gelecek maddi ve manevi belalara işarettir. Bazı durumlarda rüyada büyücü (büyü yapan biri) görmek iş hayatınız açısından yararlı olabilir; fakat genellikle körü körüne bağlı olduğunuz kişilerin güveninizi istismar ettiklerini ve size ihanet ettiklerini gösterir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyanızda büyü yapıldığını görmek; Dost edinmenizde daha dikkatli davranmanız gerektiğine işarettir. Çevrenizde sizi çekemeyenlerin olduğuna ve bunlardan birinden zarar göreceğiniz anlamına gelir.”

Nablusi: “Rüyada görülen büyücü, insanların arasını bozmaya çalışan ve onların sırlarını öğrenip fesat çıkaran fitne sahibi bir kimse ile tabir olunur.”

Cafer-i Sadık: “Rüyada bir kimseyi büyülediğini görmek, o kimseden elde edilecek menfaate işaret eder. Rüyasında bir kimsenin etkisi altında kaldığını görmek, o kimse tarafından gelecek sıkıntı ve üzüntüye işaret eder.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada büyü görmenin psikanalizi: Rüyada kendinizi büyü yapıyor ya da büyüy­le uğraşır halde görüyorsanız, çaba ve emek harca­madan bir şeyler elde etmeye çalışıyor ve kapasite­nizi bu tür etkinliklere harcıyorsunuz demektir. Diğer yandan, psikolojik yaklaşıma göre rüyada bü­yü ve sihirle uğraşmak, kendi iç dünyamızın potansiyelini araştırmak ve derinliklerimize dalmak anlamını taşır ki, bu yönüyle gelişime olumlu katkılar sağlayan bir süreci gösterir. Rüyada büyücü görmenin her zaman çocukluğunuzla bir ilgisi vardır. Büyücü görmek hayal ettiğiniz her şeyin gerçekleşmemesinin sizi biraz üzdüğünü gösterir. İş dünyasında karşınıza çıkabilecek aldatmaca ve entrikalarla da ilişkisi vardır. Güçlü dini inançları olan kişiler bu rüyayı kötülük ve hileye yorarlar.


Bu Duaları Kaçırmayın!

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın